Muži se zaskvěli vítězstvím a celkově jsou druzí o pomocné body. Ženy v sestavě s řadou mladých závodnic skončily čtvrté a v průběžném hodnocení jim patří šestá příčka.

Ve svých disciplinách zvítězili Radoš Rykl ve skoku o tyči výkonem 480 centimetrů, Lukáš Tulis v hodu diskem výkonem 50,77 metrů (druhý výkon historických tabulek), Daniel Čapek v hodu kladivem výkonem 55,28 metrů a hostující Barbora Jakubcová v hodu diskem výkonem 44,70 metrů.

Za zmínku stojí i další výkony. Třeba Karolína Tomášková se ve skoku o tyči přehoupla přes laťku ve výšce 325 centimetrů, což je oddílový i krajský rekord žen a juniorek na dráze. Karolína Nohejlová zase zaznamenala v oštěpu druhý výkon historických tabulek a oddílový rekord do 22 let, když hodila své náčiní do vzdálenosti 37,45 metrů.

Nejvíce bodujícími hradeckými závodníky byli – muži: Radoš Rykl (26,75 b.), Daniel Čapek (26), Erik Rigler (18); ženy: Barbora Jakubcová (21), Karolína Tomášková (17,75), Pavla Valešová (11,75).

„Čtyři roky jsme čekali na triumf v osmičlenné skupině B první ligy. Nyní se to povedlo a po 2. místě v Kolíně jsme v polovině soutěže na čele tabulky. Tím se otevírá reálná šance po deseti letech postoupit do záříjové baráže o účast v extralize ročníku 2019,“ řekl vedoucí družstva hradeckých mužů Jaroslav Nohejl.   (pt, vp)