V posledních dnech a týdnech koronavirová čísla rapidně stoupají, což se v odrazu bohužel nevyhýbá ani sportu. Nejdříve začal Covid úřadovat na nejvyšší scéně, kdy do karantény musely dva fotbalové týmy. Prvoligová Karviná byla nucena kvůli tomu odložit dva zápasy – doma s ostravským Baníkem a na půdě pražských Bohemians. Stejně dopadl i druholigový Varnsdorf. Tomu byly odloženy zápasy v Líšni a doma s Opavou.

Problém i ve východočeském regionu

Covid ovšem začíná řádit i ve východních Čechách. Prvoligoví házenkáři Náchod kvůli pozitivnímu testu ve svých řadách nemohli odehrát víkendové utkání ve Zlíně.

Nákaza nepříjemně zasáhla také do finiše podzimní části krajského přeboru fotbalistů na Pardubicku, kde týmům Lanškrouna a Heřmanova Městce karanténní opatření odložilo dva zápasy.

Zatím posledním a nejčerstvějším „přírůstkem“ jsou basketbalisté Hradce Králové hrající nejvyšší soutěž. Ti se ještě v úterý normálně chystali na středeční mač na palubovce Brna, jenže ve středu ráno přišla špatná zpráva: „Nehrajete!“ V týmu Královských sokolů se objevila covidová nákaza.

Někteří hráči museli do domácí karantény a všichni ostatní absolvovali přetestování. Podle informací z klubu by měl být přeložen i nedělní domácí zápas s Ústím nad Labem. Dál se uvidí podle výsledků testů.

Sokoli už mají s Covidem zkušenosti z loňské sezony, dlouho se mu však vyhýbali. Z celého pelotonu Kooperativa NBL nákaza nejprve postihla všech dalších jedenáct mužstev a až pak došlo i na Hradec.