Předpověď počasí byla stejná jako celý květen, tedy déšť a přeháňky. Přesto se do tohoto turnaje přihlásilo dvaatřicet hráčů.

Dopolední počasí při startu v 9 hodin bylo poměrně příznivé, tedy bez deště jen s drobným mrholením. Předpověď z radaru ale signalizovala po obědě déšť trvalý.

Bohužel se nemýlila a od 13 hodin začalo pršet, takže druhá devítka byla pro většinu hráčů již za deště. Přesto většina soutěžících turnaj dokončila a všichni si zaslouží „medaili" už jenom za to, že odehráli všech 18 jamek.

Pravidlo o náhodné vodě využívané v 1. devítce již ve 2. devítce bylo k ničemu, protože voda nasákla celé hřiště. Ukázalo se ovšem, že většina hráčů ctí průpovídku „není špatného počasí, je jen špatně oblečený golfista".

Vítězství vybojovali Tomáš Hájek z Golf Clubu Jičín v kategorii HCP 0-18, Lenka Donátová z Golf Clubu Hradec Králové v kategorii HCP 18-36 a Vladimír Dvořák z Golf Clubu Na Vrších v kategorii HCP 37-54.

Turnaj se uskutečnil za podpory města Hradce Králové a je součástí Zámecké Tour, která pokračuje v sobotu 15. června na Myštěvsi.

Výsledky Královéhradeckého turnaje (par 66) – I. kategorie (hcp 0-18,0): 1. Hájek (77 ran, 28 brutto stablefordových bodů), 2. Koudelka (78 ran,  26 bodů), 3. Pánek 17 bodů; II. kategorie: 1. Donátová (38 netto stablefordových bodů), 2. Semerád (36 bodů), 3. M. Hlava (35 bodů); III. kategorie: 1. Dvořák (35 bodů), 2. Kolavík (24 bodů), 3. J. Hlava (21 bodů).   (pd)