Dlouho to sice vypadalo, že úřadující vicemistr a účastník Ligy mistrů by mohl být k poražení, ten ovšem v závěru na palubovce zcela dominoval.

„Zápas jsme začali dobře a celou první půli jsme se soupeřem drželi krok. Zlom nastal ve třetí části, kdy nám Opava utekla a pak už si výsledek pohlídala. Škoda, že jsme nedali některé otevřené střely. Utkání mohlo být dramatické až do závěru. Takhle konečné skóre úplně nekoresponduje s předvedenou hrou,“ poznamenal Lubomír Peterka, trenér královéhradeckého celku.

„Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát v Hradci, který hraje dobře a v několika zápasech smolně prohrál v závěru. Klíčovým faktorem byla lavička, kde naše tu hradeckou přehrála o třídu,“ je přesvědčen Petr Czudek, kouč opavského týmu.
Sokoli by teď nutně potřebovali porazit Kolín. Zápas 16. kola KNBL hostí v sobotu od šesti opět třebešská hala.

Skončil Jiřiček, přišel Stamenkovič

Hradec Králové – Před sobotním duelem s Opavou došlo v hráčském kádru Hradce ke dvěma změnám. Tou první bylo ukončení kontraktu s Janem Jiřičkem. Naopak novým rozehrávačem Královských sokolů se stal srbský basketbalista Pedja Stamenkovič. Ten ve své premiéře v hradeckém dresu zaznamenal 9 bodů, 10 asistencí a 7 doskoků.