Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová ukázala na Olympijských hrách v Soči úžasnou formu a několikrát atakovala stupně vítězů. Nyní si vyzkouší svou formu na závodě RunTour.

„Chtěla bych běžet v Hradci Králové, Olomouci a Praze," prozradila své letošní běžecké plány Vrabcová-Nývltová.

Pro hradecký závod, který se uskuteční 14. června, zvolila pětikilometrový úsek, ovšem pustí se do něj jen za předpokladu, že se zbaví zdravotních trablů.

I kdyby jí zdraví nedovolilo na trať vyběhnout, účastníkům elitní česká běžkařka slibuje: „Přijedu i tak!"

V případě „nouze" se postará o jeden ze startů a zúčastní se autogramiády. „Na to se těším, lidé na RunTour jsou vždycky fajn," říká Vrabcová-Nývltová.

Eva Vrabcová-Nývltová.Jestli má ještě něco přitáhnout pozornost hradecké RunTour, pak je to opět účast elitní české atletky a olympioničky Ivany Sekyrové.

Ta se postaví stejně jako v Plzni na start desetikilometrového závodu.

Pro diváky může být jedině škoda, že se proti ní nepostaví suverénka běžeckého seriálu Květa Pecková, která si musí plnit své pracovní povinnosti.

„Mrzí mě to, ale v Ostravě už se objevím určitě," slibuje vítězka letošního úvodního závodu, který se uskutečnil v Českých Budějovicích.

Pro Sekyrovou je každopádně absence Peckové velkou úlevou. Tu dala najevo už v cíli plzeňské desítky.

„Když jsem se dozvěděla, že Květa v Plzni nepoběží, ulevilo se mi. Takhle jsem si mohla běžet své tempo a tolik se neohlížet na soupeřky," měla jasno Sekyrová, která se soustředí především na delší běžecké tratě.

„Ale desítka na RunTour, je ideální v rámci mé přípravy. Taky mi jí ordinuje můj trenér a ten ví, co dělá," vysvětluje Sekyrová, která si podobné závody jako je RunTour užívá. „Běžci umějí navodit úžasnou atmosféru, to na profizávodech tolik nezažijete," dodává běžkyně.

Závod na deset kilometrů v Hradci Králové startuje příští sobotu ve 13 hodin na Ulrichově náměstí. O hodinu dříve běžci vyrazí na pětikilometrovou distanci. Ještě předtím se uskuteční dětské běhy (500 m – start v 10.30 hodin, 1 km – start v 11 hodin). Registrujte na www.run-tour.cz.   (val, pt)