Vstříc 4 700 m dlouhé trase vyběhnou v lese za „hájenkou“ první atleti v 10.15. Přihlásit do závodu se lze ještě na místě, ale pouze do 9.45. Závod má kopcovitý profil a převýšení činí 200 m. Drtivá většina tratě vede po lesních cestách, asfalt tvoří necelých 400 m. Startovat se bude v patnáctisekundových intervalech a nejlepší muž s nejlepší ženou se mohou těšit na putovní pohár. V kategoriích mužů a žen se může pět nejlepších těšit na finanční odměny. Mezi veterány budou takto ohodnoceni první tři. Dorost a žactvo obdrží věcné ceny.

Na všechny účastníky čeká perfektně připravená odbahněná trať, na které organizátoři běhu pilně pracovali, a pokud se meteorologové „neseknou“ mělo by počasí bez srážek nad Chocní panovat i v době nedělního závodu.

O závod je velký zájem, což potvrzuje počet přihlášených. Včera dopoledne jich bylo už 278.

Traťový rekord mezi muži drží už devět let Petr Losman z Hradce Králové. Stopky po jeho doběhu cílem se zastavily na neuvěřitelných 15:25. Ženám potom kraluje „fenomén z Týniště“ Táňa Metelková, která v roce 2006 zaběhla trať za 17:40 a o půl minuty vylepšila svůj vlastní rekord.
V kategorii mužů se představí vítězové posledních dvou ročníků Brýdl i Kourek. Mezi ženami se dá čekat tradičně tuhý boj mezi Fenclovou a Metelkovou. Marta Fenclová z Lokomotivy Pardubice vloni přerušila tříletou vládu Táni Metelkové. Ta se jí jistě bude snažit úder vrátit.

(re)