Na úvodním podniku desetidílného seriálu nechyběli ani někteří reprezentanti, kteří mají za sebou soustředění v Thajsku a jsou i nadále v plné přípravě na nejbližší vrcholy sezony - květnový evropský šampionát v Londýně a srpnové olympijské hry v brazilském Riu.

V Hradci předvedli kvalitní výkony zejména Martina Moravčíková, Kristýna Horská a Pavel Janeček.

Janeček z klubu Delfín Náchod, jenž trénuje v Praze pod Jaroslavem Strnadem, zaznamenal v Hradci čtyři vítězství. Finalista z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Netanji triumfoval na 200, 400 a 800 metrů volný způsob a také na krátké polohovce. Navíc na kraulařské čtyřstovce zaplaval výkonem 3:57,48 olympijský B limit.

Pod úroveň olympijského B limitu se dostaly hned dvakrát Martina Moravčíková a Kristýna Horská.

Prvně jmenovaná prokázala kvalitní výkonnost nejprve na 200 metrů prsa, když dohmátla v čase 2:31,96. Na poloviční trati se pak představila jen v rozplavbě, v níž dosáhla času 1:09,99. K A limitu potřebuje zaplavat na dvoustovce přibližně o pět a na stovce o dvě sekundy rychleji.

Horská zvládla v B limitu obě polohovky. Od A limitu ji na dvousetmetrové trati dělilo zhruba dvě a půl sekundy a na čtyřstovce 7.01 sekundy. V Hradci zapsala na kratší z obou tratí čas 2:16,61 a na dlouhé polohovce 4:49,47.

Na východě Čech testovala svou rychlost Petra Chocová, která vyhrála závody na 50 metrů volný způsob a 50 m prsa.

Delším tratím naopak dominovala Martina Elhenická. Plavkyně z Trutnova ovládla kraulařské závody na 400, 800 a 1 500 metrů a navíc skončila na 200 metrů volný způsob druhá.

Příští díl Českého poháru je na pořadu 15. až 17. dubna v Pardubicích.   (nik)