Ve víkendovém 14. kole Ženské basketbalové ligy se trojice východočeských týmů představí v domácím prostředí. Nejtěžšího soupeře, obhájce trofeje USK Praha, přivítá zítra pardubická Studánka. Naopak nejlehčího, poslední DSK Karlín, hostí Kara Trutnov.

Sobota 17.30: Kara Trutnov (4. místo, 23 body) – DSK Karlín (12. místo, 14 bodů). Povinné vítězství, jak jinak nazvat duel rozjeté trutnovské Kary s posledním celkem tabulky, který si v roli nováčka nejvyšší domácí soutěže nepřipsal ještě ani jedno vítězství. Svěřenkyně trenéra Petrovického navíc tohoto soupeře letos již jednou porazily, to když v hlavním městě vyhrály úvodní duel 58:83.

Do vánoční přestávky zbývá odehrát tři kola a jediné, co domácí celek může trápit, je přibývající únava. Ve čtvrtek se totiž Východočešky vrátily z Rumunska, kde i přes porážku 87:74 uhájily první příčku v základní skupině Středoevropské ligy. Vylepšit už tak vydařenou podzimní část nyní může Kara třemi po sobě jdoucími duely na domácí palubovce. Po DSK přivítá hala ZŠ Komenského Valosun Brno a Karlovy Vary.

„Chceme vyhrát všechny duely, nikoho ale nesmíme podcenit,“ potvrdil ambice podkrkonošského družstva kouč Martin Petrovický.

Sobota 18.00: Sokol Hradec Králové (7. místo, 19 bodů) – Slovanka MB (5. místo, 20 bodů). Sedmé „lvice“ hostí pátou Slovanku, oba soupeře dělí jen bod. O náboj duelu je tak postaráno. „Vzhledem k postavení v tabulce je to pro nás důležité utkání. Hrajeme doma a soupeři bychom rádi vrátili porážku,“ připomněla hradecká trenérka Romana Ptáčková zápas 3. kola, kdy její tým podlehl na Slovance 58:72.

Co by mělo na protivníka platit? „U všech soupeřů je to prakticky podobné. Musíme vycházet z dobré obrany a vyvarovat se chyb,“ podotkla Ptáčková. Hradecký kádr je takřka pohromadě. Chybí jen Pochobradská a stále nemocná je Hausknechtová.

Neděle 16.00: BK Pliska Studánka Pardubice (11. místo, 14 bodů) – ZVVZ USK Praha (1. místo, 28 bodů). Pardubické basketbalistky čeká oddychový zápas… Proti účastníku Euroligy totiž ani nemá cenu plýtvat silami. Samozřejmě, vše je myšleno s nadsázkou. Soupeř Studánky je totiž výkonnostně někde jinde, než například Karlovy Vary, kde pardubické hráčky naposledy prohrály jen o šest bodů.

„Ukázalo se, že neumíme hrát vyrovnané zápasy. Proti USK nám to ale opravdu nehrozí,“ tuší pardubický kouč Roman Chocholouš a dodává: „Úspěchem bude přehoupnout se přes padesát bodů a neinkasovat stovku.“

(to, jt, zz)