„Závod je určen pro širokou veřejnost, muže, ženy i smíšené dvojice. Je velmi náročný, ale každý si ho může užít podle svých možností a schopností. Zúčastní se ho sportovci, kterým půjde o vítězství, ale trať je stejně tak dobře uzpůsobena i pro hobíky, nadšence a amatéry," láká další zájemce stavitel trati a ředitel závodu Roman Šinkovský.

Občanské sdružení Sportvisio, které mimo jiné pořádá Hradecký půlmaraton, tentokrát připravilo závod plný dobrodružství, při kterém se účastníci budou plazit bahnem, skákat do vody, proskakovat ohněm, šplhat, nosit břemena, brodit se bažinami a budou plnit mnohé další výzvy. Vše je navíc posazeno do nádherného prostředí poběžovické motokrosové kotliny.

„Jedná se o jediný závod svého druhu ve východních Čechách. Velmi nás překvapil zájem z celé republiky. Ze sedmi set registrovaných je téměř sto žen a stejné množství smíšených párů, pro které to bude určitě vzrušující zážitek. Překážky, které někdo nezvládne, jsou nahrazeny jednoduchými fyzickými úkony (dřepy, kliky apod.) tak, aby náročnou trať zvládl opravdu každý," dodává Roman Šinkovský.

Pořadatelé zvou veřejnost, aby si nenechala ujít tuto ojedinělou premiéru moderních závodů ať již na startu či mezi diváky. Bližší info a registrace na www.gladiatorrace.cz.