Klub Hradecké lvice ve spolupráci s oddíly Královských sokolů a BA Nymburk uspořádal v první polovině července v Hradci Králové 1. ročník mini basketbalového kempu NEXT. Ten byl uskutečněn ve dvou týdenních cyklech v podobě příměstského táboru.

„Věřím, že pro čtyřicet dětí to byl nevšední týden (pro některé nadšence dva týdny), ve kterém se mohly zdokonalovat v basketbalových dovednostech, tvrdě na sobě pracovat a přesto se nepřestat usmívat. Všichni si mimo jiné mohli v rámci kempu popovídat s úspěšnými sportovci Ilonou Burgrovou, Honzou Tomancem či Michalou Hartigovou, kteří pocházejí přímo z Hradce, a získat od nich motivaci do dalších nejen basketbalových kroků. Zajímavé diskuze byly také s Jiřím Kastnerem o životě dětí v Tibetu či s Honzou Holubcem o životě a basketbalu v Borneu," uvedla Kateřina Křížová, jedna z hlavních organizátorek této vydařené akce.

Jak už sama naznačila, kemp nebyl zaměřen pouze na basketbal. „Děti si mohly vyzkoušet nové sportovní dovednosti v odpoledních workshopech. Šlo například o hip hop s Dominikem Mrázem z Bonstepu, footbag s Tomášem Tučkem či taekwondo s Josefem Petruškou," přiblížila pivotka úřadujících vicemistryň České republiky – hradeckých „lvic".

Křížová si premiérový ročník tohoto kempu pochvalovala. „Z mého pohledu to byl skvělý zážitek vidět malé basketbalisty a basketbalistky, jak na sobě makají, soutěží, navzájem se podporují, chtějí vyhrávat, ale i přijímají prohry a oceňují kvalitu protihráče. Prostě motto, které postupně vzniklo, vystihuje mnohé – pracovat tvrdě a hrát pro zábavu. Ráda bych také poděkovala všem, kteří se na této velké akci spolupodíleli. Jde zejména o trenéry Lubomíra Peterku, Míšu Hartigovou, Ondru Peterku, Honzu Tomance a Honzu Holubce za jejich maximální nasazení, profesionalitu a vždy dobrou náladu," uzavřela zkušená basketbalistka a pořadatelka NEXT kempu.