JURA PILGR, tým Semtamáci, I. liga:

Jak dlouho AVL hrajete?
AVL v Hradci Králové hrajeme od roku 2004.

Proč hrajete amatérskou ligu?
Prakticky po  celou naši dosavadní  kariéru jsme hráli volejbal téměř výhradně na amatérské úrovni. Na přelomu roku 2003/2004 už naše amatérská výkonnost přerostla hranice  okresu a my jsme hledali konfrontaci v širším okruhu našeho okresu, respektive kraje. Narazili jsme na organizovanou soutěž amatérů v Hradci Králové, která se nám velmi zalíbila, začali jsme ji hrát a hrajeme ji dodnes velmi rádi.

Jak vznikl název vašeho týmu?
Po přihlášení do AVL v Hradci Králové jsme první ročník odehráli s pracovním a vypůjčeným názvem Bohemia Sekt. Po úspěšném roce, zakončeném vítězstvím ve druhé lize, jsme hledali název, který by byl svým způsobem originální a dal se použít pro tuto soutěž. Při přátelském bowlingovém klání jeden spoluhráč z našeho týmu prohlásil – mně se ten volejbal líbí, občas si zahraju, občas ne, prostě si sem tam ránu dám… Toto by byl velmi originální název, ale moc dlouhý, proto jsme použili jeho zkrácenou verzi – Semtamáci.

Co je nejsilnější stránka týmu?
Myslím, že dlouho byla naše nejsilnější stránka útočná síla, ale po odchodu jednoho ze dvou našich hlavních smečařů jsme začali myslet i hrát jinak, více kolektivně, více obětavě. Myslím, že naší současnou nejsilnější stránkou je týmovost.

Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Náš tým třikrát po sobě hradeckou I. AVL vyhrál, v celorepublikovém finále se nám v jednom ročníku podařilo vybojovat bronzové medaile. Stabilně se na AVL pohybujeme mezi prvními pěti družstvy. V dobách, kdy ještě fungoval ČSTV a jeho podružné organizace v ASPV jsme pravidelně obsazovali na republikovém finále neregistrovaných volejbalistů, konaném v tradiční volejbalové Dřevěnici, medailové pozice.

LUKÁŠ CAPKO, tým Baskeťáci, III. liga:

Jak dlouho AVL hrajete?
AVL hrajeme tuším už pátou sezonu, takže na nás už docela dlouho.

Proč hrajete amatérskou ligu?
Hlavně pro zábavu. Jelikož je náš tým složený převážně z hráčů basketu, výkony tomu odpovídají. Nicméně ambice na počátku sezony jsou vždy smělé – „zamíchat pavoukem“ a potrápit co nejvíce soupeřů.

Jak vznikl název vašeho týmu?
Název týmu mozkové závity nijak nepotrápil. U nás je sportem číslo jedna basketbal, takže Baskeťáci.

Co je nejsilnější stránka týmu?
Nejsilnější stránkou týmu je zřejmě humor, který nás neopouští ani ve chvílích zoufalství (a těch je opravdu dost). No, možná ještě účast v osvěžovně, přilehlém restauračním zařízení. Tam jsme prakticky k neporažení.

Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Řekl bych, že tři vítězství ve třech zápasech v jednom hracím dni a žádné zranění na obou stranách sítě.