Sobotní střetnutí bude již patnácté. Bilance obou týmů je naprosto vyrovnaná, ale Pardubice mají na svém kontě tzv. důležitější vítězství. Ať už to bylo páté střetnutí čtvrtfinále play off či dva pohárové postupy přes Severočechy do Final four.


SO 18.00: BK Děčín (3. místo, 47 bodů – BK Synthesia Pardubice (6. místo, 42 b.).

Jestliže středeční zápas Českého poháru byl důležitý pro postup mezi nejlepší čtyři, tak rovněž dnešní bitva není tuctová. Děčín musí čelit tlaku dotírajícího Prostějova, Synthesia je na tom ještě hůře. V každém zápase totiž hraje o holé bytí.

„Kdybychom zvládli zápasy, které jsme zkrátka měli vyhrát, nedostaneme se do tak složité situace. Každý zápas je pro nás play off. Pokud neuděláme nějakou vítěznou šňůru, ani se nemusíme mezi elitní osmičku dostat, říká před zahájením poslední čtvrtiny Mattoni NBL pardubický kapitán Tomáš Grepl.
Východočeši jsou duelem v Děčíně uprostřed své pětizápasové venkovní štace. Po prohře ve zlepšujícím se Kolíně a výhře v Poděbradech mají zatím bilanci jedna ku jedné. Po severočeské misi je v příštím týdnu čeká putování na opačný kout České republiky (Ostrava a Opava).

„Nesmíme si lámat hlavu s tím, že rozlosování je pro nás těžké. Naštěstí nám je jedno, jestli hrajeme doma či venku. Prostředí v naší ČEZ Areně není takové domácí, jako by mělo být. Není to snad kvůli divákům, ale tím, že tam trénujeme minimálně. Možná je teď pro nás lepší, že hrajeme venku, v halách, které jsou podobné té naší tréninkové na Dukle,“ přemítá kapitán.

On i jeho družina si mohou venku připadat jako doma i z jednoho dalšího důvodu. „Máme fantastické fanoušky, kteří nás jezdí vydatně povzbuzovat,“ chválí Grepl. (zz)