V úvodním dějství byl český celek aktivní po celou dobu. „Nejprve odjel Patrik v pěti lidech. Následně se k nim přidala dvacetičlenná skupina, ve které byl Martin Mareš s Leopoldem Königem. Od ní se pak odtrhla sedmička s Patrikem,“ popsal průběh Otakar Fiala, trenér PSK. Do cíle, který byl v mírném stoupání, dorazil nejrychleji Ital Callegarina před Sinkewitzem. S pětiminutovou ztrátou přijel dvanáctý Leopold a dvě místa za ním skončil Martin Mareš.

Ve druhém dílu potkala neuvěřitelná smůla Patrika Sinkewitze. Když totiž zaútočil na žlutý trikot a ujel dosavadnímu lídrovi, přišel defekt. „Než se k němu dostal mechanický vůz, ztráta narostla a Patrik se akorát vrátil do hlavní skupiny,“ mrzelo kouče Fialu. V cíli Němec figuroval na čtyřiadvacátém místě s půlminutovým mankem na vítězného Poláka Morajka. König byl osmadvacátý.

Závěrečná třetí část již nepřála jakýmkoliv únikům. „Peloton jel pohromadě prakticky po celou dobu, takže se rozhodovalo až v závěrečném spurtu, kde náš Danilo Hondo byl jen těsně druhý. Škoda, že páska nebyla tak o dva tři metry dál, určitě by vyhrál,“ popsal dramatický finiš trenér hradecké formace. Před Honda se dostal jen domácí Smolen. Do desítky nejrychlejších se ještě vtěsnal druhý spurter Whirlpoolu André Schulze (8.). Čtrnáctý dorazil do cíle František Klouček.

Hodně zklamaný byl i přes celkově solidní šesté místo Patrik Sinkewitz. „Mohl jsem to celé vyhrát. Strašně mě mrzí, co se mi přihodilo ve druhé etapě,“ uvedl německý jezdec. V konečné klasifikaci se ještě zaskvěl sedmnáctým místem Leopold König. „Je vidět, že forma všem našim klukům stoupá,“ dodal závěrem Otakar Fiala. Tříetapový závod vyhrál Polák Witecky.