Po loňském roce, kdy obsadil 3. místo, je i v letošním roce na pozici, která mu zajišťuje start na všech závodech 2. kat. UCI. Tohoto postavení dosáhl po započtení UCI bodů v lednového UCI rankingu. V žebříčku, který je složen z ProContinental a Continental týmů, na 1. místě figuruje Cofidis Solution, Elkov Author zaujímá celkové 17. místo a 1. místo v kategorie UCI Continental team.

Hradecká formace má tak i letos garanci kvalitního závodního kalendáře.

„S umístěním v Top 3 jsme trochu kalkulovali, nicméně jeho potvrzení je pro nás velkým plusem. Nemusíme například složitě vyjednávat s francouzskými organizátory a bez problémů se dostaneme na jejich startovní listiny. Náš kredit roste. Můžeme snáze startovat i na závodech vyšší kategorie,“ řekl šéf stáje Vladimír Vávra.

Elkov Author, jenž po loňské sezoně vcelku výrazně obměnil kádr, se již skoro měsíc připravuje ve španělském Calpe, kde trénuje i velká část profesionálních týmů z vyšších kategorií.

„Najíždíme poměrně slušné objemy a postupně zapojujeme úseky v kopcích. Máme za sebou už i první testy a všichni závodníci mají velmi slušnou výkonnost. V závěru soustředění se má ještě vylepšit počasí, takže bychom měli absolvovat všechny tréninkové dávky podle plánu,“ přiblížil tréninkový proces trenér Otakar Fiala.

Tým ve Španělsku setrvá do půlky února, poté se po týdenní pauze přesune do chorvatského Umagu, kde čeká závěrečný přípravný blok. Ten však již bude obohacen o první UCI závody. Těmi bude série tradičních istrijských podniků ve složení Umag Trophy UCI 1.2, Poreč Trophy UCI 1.2 a Istrian Spring Trophy UCI 2.2.