Spolu s Barborou Krejčíkovou letos vystoupaly až na post deblové světové jedničky a vyhrály dva grandslamy. Sama Siniaková pak výrazně přispěla k triumfu ve Fed Cupu a na singlovém žebříčku vylétla na 31. místo, což je její kariérní maximum. Na pódiu v přerovské sportovní hale se tak objevila hned čtyřikrát.

„Byla to neuvěřitelná sezona, na začátku jsem si to ani nedokázala představit,“ přiznala v rozhovoru pro Deník.

Kateřino, gratulace ke všem oceněním, jak si vůbec tolik trofejí domů odnesete?
Nemám tušení, určitě to byl vydařený večer, tolik ocenění jsem ani nečekala. Jsem ráda, že jsem tady mohla být, moc jsem si to užila.

Co je víc? Týmový triumf za výhru ve Fed Cupu, nebo cena za úspěchy ve čtyřhře?
Nemůžu to takhle rozdělovat. Všechna ta ocenění jsou skvělá, ať už se to týká deblového páru nebo Fed Cupu. Všechny ty zážitky za celou sezonu byly výborné a nikdy na to nezapomenu. Moc ráda budu vzpomínat.

Čeho si osobně z úspěšné sezony nejvíce vážíte?
Pro mě je velký pokrok umístění na singlovém žebříčku. Jsem moc ráda, že jsem udělala takový krůček nahoru a doufám, že to půjde jen směrem vzhůru, protože příští rok to bude o to těžší. Samozřejmě, co se týká deblového žebříčku, tak to byla neuvěřitelná sezona. Na začátku jsem si to nedokázala ani představit. Zakončení Fed Cupem je úžasnou třešničkou na dortu. Vlastně ani nemůžu vypíchnout jedno velké ocenění. Byla to pro mě nejlepší sezona se vším všudy.

Vraťme se ještě k finále Fed Cupu. Jak jste si užívala tu jedinečnou atmosféru, kterou před vámi v českých barvách v rozhodujících momentech zažíval třeba Radek Štěpánek?
Určitě to bylo neuvěřitelné. Když jsem byla v nominaci, počítala jsem, že možná nastoupím jen na debla. Najednou jsem byla jednička. Pro mě to byl týden a víkend plný emocí a jsem jen ráda, že jsem dostala šanci nastoupit, reprezentovat Českou republiku a získat dva body. Musím poděkovat celému týmu, který nám pomáhá a podporuje nás.

Teď už se soustředíte na novou sezonu. S čím do ní půjdete, abyste se herně zase posunula i v žebříčku výš?
Je toho hodně, vylepšovat se musí celá hra. Ale samozřejmě jsou tam drobnosti. Třeba servis by mi během sezony mohl fungovat více, nejenom párkrát. Jinak všechno, kondice i hra, protože doufám, že mám ještě spoustu let před sebou.

Oznámila jste tady, že s Barborou Krejčíkovou budete hrát debla i příští rok. Tam už toho ale asi není moc, co zlepšovat, nebo ano?
Vždycky je co zlepšovat (usmívá se). Pozice světové jedničky je krásná, budeme se snažit udržet se tam co nejdéle. Čím více turnajů se ale vyhraje, tím samozřejmě lépe. Místa na zlepšování je tedy ještě dost.

Vy jste v roce 2010 a 2012 získala ocenění pro talent roku. Letos v Přerově dominovala domácí naděje Linda Nosková. Jaké to tehdy bylo pro vás a co byste Lindě poradila v cestě na vrchol?
Je pravda, že párkrát jsem se sem podívala a vždycky to bylo skvělé. Byly to ty zážitky, kdy vidíte kolem sebe ty světové hráče. Takže já věřím, že mladé hráčky i hráči se cpou nahoru a chtějí vyhrávat. Nejdůležitější je podle mě jít si za svým snem a co nejvíce věřit sobě. Když se nedaří, makat dál, protože když něčemu člověk dá maximum, tak se mu to vydaří.