Nejúspěšnější sportovec roku 2011

Devátého prosince začne v Prostějově už 14. ročník tradiční ankety Deníku, ČSTV a produkční agentury ČOK CZ Nejúspěšnější sportovec roku.

Jako každý rok chceme společnými silami najít, odhalit a hlavně před veřejností ocenit všechny sportovce, pro které byl a vlastně stále ještě je rok 2011 sportovně úspěšný. Co se týká prezentace, velmi důležitým faktorem je, že se organizátorům, stejně jako loni, podařilo zajistit podporu sportovního kanálu ČT4. Diváci tak zhlédnou slavnostní dekorování vítězů ze všech krajů České republiky.

„Opět půjde o zhruba dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera. Z jednotlivých krajů budeme vysílat buď krajské kolo ankety, nebo jedno vybrané okresní,“ nastínil plán vysílání ředitel produkční agentury ČOK CZ Roman Šimon.

Přestože jeden ze stěžejních partnerů ankety, ČSTV, má takřka existenční starosti, podařilo se organizátorům nasmlouvat i některé další okresy (Beroun, Benešov, Nymburk, Karviná, Rychnov nad Kněžnou) a už tak největší anketu mezi sportovci ještě rozšířili.

Struktura slavnostních vyhlášení zůstane prakticky stejná jako v minulých letech, což je dáno i skladbou oceněných sportovců. „Přestože víme, že většina světových anket má jako jednoznačně nejprestižnější kategorii dospělých, nechceme upozadit ani ostatní kategorie, i vzhledem k tomu, že v některých okresech prakticky neexistuje vrcholový sport a nejlepších výsledků dosahují právě mládežníci nebo veteráni,“ potvrdil Šimon, že se znovu dostane na široké spektrum oceněných sportovců.

„Navíc pro talenty je i toto možnost setkat se na jevišti s takovými vzory jako Lukáš Bauer, Barbora Špotáková nebo Martina Sáblíková.“

Určité změny doznal oproti minulým rokům program. Stejná zůstává pozice moderátora, kde se ve většině měst představí osvědčený Radek Šilhan a zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. V rámci okresních kol zazpívají Bohuš Matuš, Olga Lounová i autorka oficiální skladby ankety Monika Agrebi a představí se i vítězové letních kol soutěže Šance pro talent. Pořadatelé věří, že prestiž ankety ve spojení s kvalitně zorganizovaným galavečerem opět zajistí plné sály. Slavnostní vyhlášení se již na mnoha místech stalo jednou z nejprestižnějších akcí regionu, což dokazuje účast špičkových osobností z řad sportovců současnosti, ale i minulosti, politických špiček regionů, starostů, primátorů a hejtmanů. Nezřídka na vyhlášení zavítají poslanci parlamentu a senátoři.

„Z toho mám obrovskou radost. Bez jejich podpory bychom anketu nikdy nedostali na takovou společenskou úroveň. Jejich záštita, podpora krajů i měst nám dává jistotu, že anketa je v regionech vítána a díky tomu vždy hledáme v každém městě adekvátní místo pro galavečer, nejčastěji divadlo,“ pochvaluje si Šimon spolupráci se státní správou.

Díky Deníku budete stále ve hře i vy, čtenáři. Jednak se budete moci prostřednictvím ankety přímo zúčastnit volby sportovní hvězdy a budou vám rovněž průběžně předkládány nominace společně s výsledky sportovců. Budou vám představeni partneři, bez kterých by se anketa neobešla, a pochopitelně budete vždy včas informováni, kdy a kde se jednotlivá vyhlášení konají. Nezapomeňte, že vstup na slavnostní vyhlášení je všude volný a vstupenky budou k mání v redakcích Deníku.

Veškeré informace a termínovou listinu najdete na: www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.

Vážení sportovní přátelé, čtenáři

po roce opět máte možnost zúčastnit se hlasování a vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2011 ve svém okrese a kraji.

Prostřednictvím vašeho oblíbeného Deníku, který je hlavním mediálním partnerem a spolupořadatelem ankety, můžete nominovat a posílat hlasy svým sportovním hvězdám.

Sledujte Deník ve vašem okrese, najdete v něm vše podstatné, včetně nominace sportovců a adres, kam můžete posílat své hlasy.

V okresních i krajských kolech bude oceněna Hvězda Deníku, kterou si zvolíte právě vy, čtenáři. Záleží jen na vás, kdo usedne na trůn Nejúspěšnějšího sportovce roku 2011 ve vašem regionu.

V Královéhradeckém kraji obhajuje loňské prvenství sportovní střelec Jan Sychra z Dukly Hradec Králové. Nejlepším kolektivem byly zvoleny basketbalistky Kary Trutnov.

V Pardubickém kraji byl jedničkou loňského roku vyhlášen hokejový reprezentant a mistr světa Petr Koukal, který společně se svými spoluhráči z pardubického extraligového týmu triumfoval i mezi kolektivy.
Finálové večery ve východních Čechách

Okresní kola:


Pondělí 30. ledna 2012 v Pardubicích - KD Hronovická;
Středa 1. února 2012 v Chrudimi - Divadlo K. Pippicha;
Čtvrtek 2. února 2012 v Poličce - Tylův dům;
Pátek 3. února 2012 v Rychnově n. K. - Pelclovo divadlo;
Úterý 7. února 2012 ve Vysokém Mýtě - Šemberovo divadlo;
Pondělí 13. února 2012 v Semilech - KC Golf;
Pátek 9. března 2012 v Hradci Králové - Filharmonie;
Pátek 16. března 2012 v Náchodě - Divadlo Dr. J. Čížka;

Krajská kola:

Pardubický kraj:
v pátek 2. března 2012 v Hlinsku - Dům kultury;
Královéhradecký kraj: v úterý 27. března 2012 v Hradci Králové - KD Aldis.
Starlife nabízí zdravější a kvalitnější cestu životem

Společnost Starlife – generální partner ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2011 – je soukromá společnost, která produkuje a je výhradním prodejcem doplňků stravy.

Zakladatelem a majitelem společnosti Starlife je Robert Změlík, olympijský vítěz v desetiboji z Barcelony, který se na základě vlastních úspěšných zkušeností rozhodl vytvořit široký sortiment účinných doplňků stravy. Produkty jsou určeny pro každého, kdo si chce udržet dobrou kondici, sílu a vytrvalost, kdo si chce cíleně uchovat skvělé zdraví a zlepšit životní styl sobě i svým blízkým.

Jedinečnost produktů společnosti Starlife je založena na unikátní technologii zpracování, která zaručuje maximální vstřebatelnost obsažených látek. Pro tyto produkty je charakteristická vysoká účinnost bez nežádoucích vedlejších účinků. S pomocí produktů společnosti STARLIFE dokáže lidský organismus dosáhnout harmonie ve všech třech oblastech – fyzické, psychické a emocionální.

Základní řada produktů je složena z přírodních ingrediencí, jejichž dokonalá vyváženost byla ověřena staletými zkušenostmi filozofie čínské dynastie Ming a umocněna východní moudrostí a poznatky nejnovějších vědeckých studií.

„Chceme vytvořit motivaci k tomu, aby mládež chtěla sportovat.“

Vedle širokých obchodních aktivit se Robert Změlík aktivně a dlouhodobě věnuje podpoře sportu v České republice, a proto se ve spojení s dalším olympijským vítězem, Romanem Šebrlem rozhodl připravit pro žáky základních škol atraktivní pohybový program s názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů – OVOV.

Tímto programem si kladou za cíl přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a dát současné generaci školáků příležitosti zkusit sportovní začátky podobnou formou, jaká se osvědčila jim. OVOV probíhá již třetím rokem a oslovuje 400 000 žáků a žákyň na základních školách v celé České republice.

Není proto náhodou, že se Robert Změlík rozhodl již v minulém ročníku ankety Nejúspěšnější sportovec roku věnovat všem vyhlašovaným sportovcům doplňky stravy zdarma. Letos, jako generální partner této ankety, nabídne oceňovaným sportovcům i návštěvníkům slavnostních vyhlašování v jednotlivých regionech vedle produktů Starlife rovněž i možnost podívat se přímo na olympijské hry do Londýna v roce 2012.

Před každou akcí proběhne od 15 hodin přednáška o doplňcích stravy a měření zdravotního stavu diagnostickým přístrojem.