Nejúspěšnější sportovec roku 2011

Devátého prosince začne v Prostějově už 14. ročník tradiční ankety Deníku, ČSTV a produkční agentury ČOK CZ Nejúspěšnější sportovec roku. Jako každý rok chceme společnými silami najít, odhalit a hlavně před veřejností ocenit všechny sportovce, pro které byl a vlastně stále ještě je rok 2011 sportovně úspěšný. Co se týká prezentace, velmi důležitým faktorem je, že se organizátorům, stejně jako loni, podařilo zajistit podporu sportovního kanálu ČT4. Diváci tak uvidí slavnostní dekorování vítězů ze všech krajů České republiky.

„Opět půjde o zhruba dvacetiminutové záznamy, ve kterých bude vždy shrnuto to nejpodstatnější z celého galavečera. Z jednotlivých krajů budeme vysílat buď krajské kolo ankety, nebo jedno vybrané okresní,“ nastínil plán vysílání ředitel produkční agentury ČOK CZ Roman Šimon.

Přestože jeden ze stěžejních partnerů ankety, ČSTV, má takřka existenční starosti, podařilo se organizátorům nasmlouvat i některé další okresy (Beroun, Benešov, Nymburk, Karviná, Rychnov nad Kněžnou) a už tak největší anketu mezi sportovci ještě rozšířili.

Struktura slavnostních vyhlášení zůstane prakticky stejná jako v minulých letech, což je dáno i skladbou oceněných sportovců. „Přestože víme, že většina světových anket má jako jednoznačně nejprestižnější kategorii dospělých, nechceme upozadit ani ostatní kategorie, i vzhledem k tomu, že v některých okresech prakticky neexistuje vrcholový sport a nejlepších výsledků dosahují právě mládežníci nebo veteráni,“ potvrdil Šimon, že se znovu dostane na široké spektrum oceněných sportovců.

„Navíc pro talenty je i toto možnost potkat se na jevišti s takovými vzory jako Lukáš Bauer, Barbora Špotáková nebo Martina Sáblíková.“

Určité změny doznal oproti minulým rokům program. Stejná zůstává pozice moderátora, kde se ve většině měst představí prověřený Radek Šilhan a zkušený komentátor Eurosportu Ondřej Krátoška. V rámci okresních kol zazpívají Bohuš Matuš, Olga Lounová i autorka oficiální skladby ankety Monika Agrebi a představí se i vítězové letních kol soutěže Šance pro talent. Pořadatelé věří, že prestiž ankety ve spojení s kvalitně zorganizovaným galavečerem opět zajistí plné sály. Slavnostní vyhlášení se již na mnoha místech stalo jednou z nejprestižnějších akcí regionu, což dokazuje účast špičkových osobností z řad sportovců současnosti, ale i minulosti, politických špiček regionů, starostů, primátorů a hejtmanů. Nezřídka na vyhlášení zavítají poslanci parlamentu a senátoři.

„Z toho mám obrovskou radost. Bez jejich podpory bychom anketu nikdy nedostali na takovou společenskou úroveň. Jejich záštita, podpora krajů i měst nám dává jistotu, že anketa je v regionech vítána a díky tomu vždy hledáme v každém městě adekvátní místo pro galavečer, nejčastěji divadlo,“ pochvaluje si Šimon spolupráci se státní správou.

Díky Deníku budete stále ve hře i vy, čtenáři. Jednak se budete moci prostřednictvím ankety přímo zúčastnit volby sportovní hvězdy a budou vám rovněž průběžně předkládány nominace společně s výsledky sportovců. Budou vám představeni partneři, bez kterých by se anketa neobešla, a pochopitelně budete vždy včas informováni, kdy a kde se jednotlivá vyhlášení konají. Nezapomeňte, že vstup na slavnostní vyhlášení je všude volný a vstupenky budou k mání v redakcích Deníku.

Veškeré informace a termínovou listinu najdete na: www.nejuspesnejsisportovecroku.cz.

Vážení sportovní přátelé, čtenáři

po roce opět máte možnost zúčastnit se hlasování a vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce roku 2011 ve svém okrese a kraji.

Prostřednictvím vašeho oblíbeného Deníku, který je hlavním mediálním partnerem a spolupořadatelem ankety, můžete nominovat a posílat hlasy svým sportovním hvězdám.

Sledujte Deník ve vašem okrese, najdete v něm vše podstatné, včetně nominace sportovců a adres, kam můžete posílat své hlasy.

V okresních i krajských kolech bude oceněna Hvězda Deníku, kterou si zvolíte právě vy, čtenáři. Záleží jen na vás, kdo usedne na trůn Nejúspěšnějšího sportovce roku 2011 ve vašem regionu.

V Královéhradeckém kraji obhajuje loňské prvenství sportovní střelec Jan Sychra z Dukly Hradec Králové. Nejlepším kolektivem byly zvoleny basketbalistky Kary Trutnov.

V Pardubickém kraji byl jedničkou loňského roku vyhlášen hokejový reprezentant a mistr světa Petr Koukal, který společně se svými spoluhráči z pardubického extraligového týmu triumfoval i mezi kolektivy.
Finálové večery ve východních Čechách:

Okresní kola:


Pondělí 30. ledna 2012 v Pardubicích - KD Hronovická
Středa 1. února 2012 v Chrudimi - Divadlo K. Pippicha
Čtvrtek 2. února 2012 v Poličce - Tylův dům
Pátek 3. února 2012 v Rychnově n. K. - Pelclovo divadlo
Úterý 7. února 2012 ve Vysokém Mýtě - Šemberovo divadlo
Pondělí 13. února 2012 v Semilech - KC Golf
Pátek 9. března 2012 v Hradci Králové - Filharmonie
Pátek 16. března 2012 v Náchodě - Divadlo Dr. J. Čížka

Krajská kola:

Pardubický kraj: v pátek 2. března 2012 v Hlinsku - Dům kultury
Královéhradecký kraj: v úterý 27. března 2012 v Hradci Králové - KD Aldis.