Zaplněný velký sál královéhradeckého Adalbertina byl svědkem druhého vyhlášení nejlepších sportovců a sportovních kolektivů města pod Bílou věží za výsledky dosažené v roce 2007.
Po slavnostním přivítání představitelů města a dalších osobností krajské metropole se na pódiu postupně představilo jedenáct oceněných sportovců, či jejich zástupců, a tři kolektivy. Akci moderoval vedoucí odboru kultury Magistrátu města Hradec Králové Aleš Mokren. „Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho krásného města,“ pronesl na závěr primátor města Otakar Divíšek.
V doprovodném programu slavnostního večera mimo jiné postupně předvedli své umění hradečtí zpívající gentlemani, vokální soubor Gentlemen Singers, mistryně Evropy 2007 z A Teamu Jany Nováčkové, Taneční škola Bonstep a břišní tanečnice, nechyběly exhibice bojového umění kendó či footbagu.

Jednotlivci

Jan Sychra (Dukla Hradec Králové, sportovní střelba): 3. a 7. místo na Světovém poháru, 5. místo na ME, 9. místo na MS a 2. místo ve finále Světového poháru.

Leoš Hlaváček (Dukla Hradec Králové, sportovní střelba): 5. místo na MS, 1. místo na mistrovství ČR.

Žaneta Rodovská (TJ Sokol Hradec Králové, taekwondo): 3. místo na ME juniorek, 1. místo na Czech Open, 1. místo na mezinárodním mistrovství České republiky.

Petr Novák (HBC Autosklo H. A. K. Hradec Králové, hokejbal): vyhlášen nejlepším útočníkem MS, 2. místo na MS.

Leoš Roušavý (Rock Machine Cyklomax X Tri, kvadriatlon): 2. místo na MS, 3. místo na ME, 2. příčka ve Světovém poháru.

Jana Blahová (TJ Sokol Hradec Králové, rychlostní kanoistika): dvojnásobná mistryně ČR, 6. místo na ME, 5. a 8. místo na MS.

Radka Krejčová (SK Karate Spartak Hradec Králové): 1., 2. a 3. místo na ME, 1. místo na mistrovství ČR.

Martin Horák (Rock Machine Cyklomax, horská kola): 1. místo v závodu Maďarsko east. Challenge, et. závod Německo, 1. místo na podniku Red Bull Dolomitenmann amateur.

Pavel Petříkov (PSK Hradec Králové, judo): 2. místo na Světovém poháru v Bukurešti.

Karel Pohner, Jan Husák (motorsport, ralye): 1. místo na mistrovství ČR.

Kolektivy

HC VCES Hradec Králové (lední hokejisté, I. liga): semifinále play off.
TJ Sokol Hradec Králové (basketbalistky, 4. místo v Trocal ŽBL)
TJ Slavia Hradec Králové (pozemní hokejisté, 3. místo v extralize).