Lenka Špulková, tým A je to, III. liga:

Jak dlouho AVL hrajete?
AVL hrajeme druhým rokem. Kamarád, který hraje jedničku, mě kdysi vzal na „obhlídku“, zalíbilo se mi to a už to jelo – A bylo to.

Proč hrajete amatérskou ligu?
Hrajeme pro radost ze hry, nemáme žádné vystresované ambice. Přijedeme si zahrát, posbíráme zkušenosti a je nám fajn. Pochopitelně je lepší vyhrávat než naopak, ale i prohrát se občas musí, abychom si o to víc potom vychutnávali vítězství. Účastí v AVL máme vlastně zajištěných pět turnajových sobot. A je to. Hraní si užíváme, prokládáme to řádným dodržováním pitného režimu a stmelováním kolektivu u společného stolu. Když „dojdou“ botky, trika, nákolenky, cokoliv, oceníme, když dorazí Saša a nakoupíme u něj, uděláme si radost. A je to.

Jak vznikl název vašeho týmu?
Spontánně: Vyhrajeme ? A je to! Prohrajeme? A je to! Dohrajeme? A je to! Zdálo se nám to jasné, krátké, stručné, přehledné a výstižné. Tak proč ne.

Co je nejsilnější stránka vašeho týmu?
Nejsilnější stránka našeho týmu? Asi pohoda, radost ze hry, prostě amatérská soudržnost a to, že hrajeme jako jeden tým a ne šest individualit.

Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Nehrajeme jen AVL, snažíme se jezdit i na jiné amatérské turnaje, kde se občas zadaří vybojovat nějaké slušné umístění. I vzhledem k našemu věkovému průměru týmu neočekáváme zázraky, ale raději strávíme víkend na hřišti než někde před televizí.

Jana Kolouchová, Blue Team, II. liga:

Jak dlouho AVL hrajete?
AVL hrajeme v tomto složení dva roky, ale většina z nás hrála za jiné týmy již od samého začátku této soutěže.

Proč hrajete amatérskou ligu?
Je to jediná soutěž v republice na této úrovni v kategorii 4 + 2, ale hlavně pro dobrý pocit ze hry.

Jak vznikl název vašeho týmu?
Měli jsme v hlavě různé názvy, protože jsme dávali dohromady dvě družstva. Nakonec jsme nechali pouze tento a jak prapůvodně vznikl, nevím, protože sama jsem byla mnohem déle kapitánkou v jiném družstvu.

Co je nejsilnější stránka vašeho týmu?
Dokážeme překvapit. Kolikrát i sami sebe.

Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Volejbalové úspěchy v AVL jsou vždy po zásluze potrestány nutností vystoupit s celým týmem s vlastním představením na závěrečném plese. Což také už většina z nás zažila, a snad ještě i zažije, protože je to pro nás všechny především zábava.