V Deštném tak bude tento víkend k vidění ten nejlepší freeskiing, který lze vidět pouze ve světových top resortech.

Freeskiing je za hranicemi České republiky profesionální sport a jeho loňská premiéra na OH v Soči byla nejsledovanějším TV přenosem celých her! Mediální zájem tak provádí i závod v Deštném.

Sluchátkovým Red Bull Silent Discem dnes odstartujeme sérii tří parties, které budou celý závod provázet. Vyrostly kvůli tomu v Deštném vyhřívané party stany o celkové ploše 720m².

Excelent Soldiers
Pátek 6. března:
9.00 – 13.30: tréninky
14.00 – 16.00: kvalifikace
19.00 – 20.00: G-Shock Night Mission Contest
20.00 – 20.30: losování do play off

Sobota 7. března:
12.30 – 16.00 tréninky
18.30 – 19.45 play off
20.00 – 21.00 Final Jam
21.00: Vyhlášení výsledků
21.00: Excelent Soldiers Afterparty

V pátek je na programu kvalifikace, při níž se přes pevnost proletí i nejlepší čeští freeskieři, kteří obdrželi divokou kartu, a tak vyzvou na souboj zbytek světa. Prostřílí se některý z nich krutou kvalifikační řežbou do sobotního finále? Úkol je to téměř nemožný, snad jim k tomu pomůže domácí prostředí, míst je pouze šestnáct.

Na večer je zároveň nachystán netradiční týmový závod, kdy na skok vyrazí tři jezdci za sebou. Právě jeho velikost dovolí, aby byli všichni tři ve vzduchu v jeden okamžik. O vítězném týmu nebude rozhodovat pouze obtížnost triků, ale celková kompozice a kreativita.

Ihned po skončení večerního závodu přichází na řadu vyhlášení výsledků kvalifikace a rozdělení jezdců do vyřazovacích bojů, na které navazuje Jägermeister Warm Up party.

Sobotní finále se oproti loňským ročníkům pojede netradičně večer, kdy se již můžete těšit na šestnáctku nejlepších, kteří se do finále probojovali skrze drsné vyřazovací souboje!

Po slavnostním vyhlášení vítěze se už v hlavní roli ocitne party stan, kde budete mít možnost se se všemi jezdci potkat na baru. Anebo to pořádně rozjet za zvuku našich headlinerů, kteří letos zůstávají, jak už jsme předesílali, v utajení.