Proti Trutnovu jste na palubovce doslova řádila. Čím to, že vám sebevědomí od nepříliš povedeného utkání na Spartě tak narostlo?
Každý zápas je jiný. V Trutnově nám to vyšlo všem. Není to jen o bodech, ale především o bojovnosti a přístupu k utkání.

Porazily jste velmi silného protivníka. Jak vysoko si této výhry ceníte?
Nesmíme létat v oblacích. Trutnov byl oslaben o Hanku Šnajdrovou a navíc měl v nohách utkání z evropského poháru. Přesto jsme určitě mnohé překvapily. Šly jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit, a favorita se nám povedlo zaskočit.

Navíc jste zvládly i dramatickou koncovku, což je bezesporu pokrok oproti předešlé sezoně…
Mě samotnou už v průběhu zápasu překvapovalo, že si neustále udržujeme bodový odstup. Nakonec nám sice trochu docházely síly, ale naštěstí jsme to zvládly.

Výhra by celému týmu měla dodat patřičné sebevědomí. Odskáče to v sobotu Slovanka?
Hlavně nesmí dojít k uspokojení. Kromě USK Praha a brněnského Gambrinusu se ostatní týmy mohou navzájem porážet. A my nesmíme dopustit, aby u nás Slovanka vycítila naději na úspěšný výsledek. Jedná se o dosti nevyzpytatelného soupeře, znovu musíme makat od úvodních minut. Určitě ji nepodceníme.

Co by na soupeře mělo nejvíce platit?
Hra podkošových hráček. Máme mnohem lepší pivotky. Věřím, že se to na hřišti a hlavně v bodové úspěšnosti projeví.

Na Slovance se vám v úvodním vzájemném střetnutí dařilo. Nasázela jste jí 14 bodů. Kolik jich bude tentokrát?
Samozřejmě bych se nezlobila, kdyby to bylo podobné. Hlavně je potřeba, aby se dařilo celému týmu. Klopýtnout doma zkrátka nesmíme.