Necelý poločas dokázaly hradecké basketbalistky držet s favoritem krok. Po změně stran však již obhájkyně titulu z USK Praha nedaly „lvicím" čichnout a bez problémů dokráčely pro první povinné vítězství (85:56) v semifinálové sérii ŽBL.

Ve čtvrtek od 18.30 hodin je na programu druhé utkání, tentokrát se však bude hrát na východě Čech v královéhradecké hale na Eliščině nábřeží.

„V domácím prostředí se budeme chtít USK ještě více vyrovnat," říká pivotka „lvic" Klára Rosenbaumová „S pomocí fanoušků by se nám to mohlo podařit," dodává.

Úvodní semifinále pohledem trenérky:
Romana Ptáčková: „Jsem spokojená s osmnácti minutami první půle. V jejím závěru jsme udělaly tři ztráty a soupeř dal lehké koše. To ho uklidnilo a odskočil. Ve třetí čtvrtině domácí hráčky zvýšily agresivitu a rozhodly. Měla jsem v plánu dát šanci všem holkám, což se stalo. Gabriela Andělová sice udělala nějaké chyby, ale získala cenné zkušenosti. Každá hráčka tím musí projít. Doma očekávám od holek lepší výkon. Věřím, že začneme agresivněji a bude se nám dařit střelba z delší vzdálenosti, ta v Praze nešla. Hlavně se musí zlepšit doskok, v tom jsme zaostaly propastně."

Jak jste viděla první utkání semifinálové série?
První poločas pro nás vypadal hodně nadějně. Bojovaly jsme a dařilo se nám držet s USK krok. Ve třetí čtvrtině na nás ale domácí tým přitlačil a udělal si potřebný náskok. Nakonec byl rozdíl skóre devětadvacet bodů.

USK je nejtěžší možný soupeř, v čem dělal největší problémy?
Rozhodně to byla výšková převaha Pražanek. Pod košem je strašně těžké prosadit se přes ně. Nám se navíc moc nedařila střelba z delší vzdálenosti. Hrály jsme to hodně staticky, což na USK nestačí.

Nicméně jako příprava na sérii o bronzové medaile je toto semifinále ideální, ne?
To je i to, co jsme slyšely od trenérky. Musíme to brát jako zkušenost a vzít si z toho to pozitivní. Nikdo nás asi nemůže připravit na boj o bronz lépe než USK Praha. Vysokoškolačky hrají ještě tvrději a agresivněji než třeba brněnský Valosun. Je dobře, že si to můžeme vyzkoušet už nyní v semifinálové sérii.

Ve čtvrtek vás čeká domácí utkání. Na co pozvat diváky do hlediště?
Určitě na dobrý basketbal (směje se). Doma se budeme chtít USK vyrovnat ještě více a s pomocí fanoušků by se nám to mohlo podařit. Přijďte nám fandit na Sokol.   (lun, pt)