Co jste změnili po úvodní vysoké porážce 1:8?
Změnili jsme strategii, částečně z nás také spadl tlak, takže se nám hrálo lépe. Kladno na nás nastoupilo volněji, což nám určitě pomohlo. První dvě třetiny to tak byl vyrovnaný zápas, v některých pasážích jsme byli dokonce lepší.

Bylo potřeba před druhým duelem zvýšit v kabině hlas?
Naše chyby v prvním zápase byly jasně viditelné, vůbec jsme do hry nezapojili to, co jsme týden předtím trénovali, takže kluci věděli, co je špatně. Nebylo potřeba tedy zvyšovat hlas.

V čem má soupeř přednosti? Kde je největší síla Kladna?
Ono jet v play off na Kladno, které navíc hraje v takto nabité sestavě, je samo o sobě už strašně složité. Jeho hráči jsou silní prakticky v každé dovednosti a taktické vyzrálosti. Mají obrovské zkušenosti a velkou herní kvalitu jako trenér u nich figuruje Drahomír Kadlec, takže i na trenérském postu jsou nejsilnější v extralize.

Co bude na vítěze základní části o domácím víkendu platit?
Musíme se snažit hrát jako to vítězné utkání a nejlépe ještě přidat. Budeme padat do střel a hrát na hranici našich možností. Nesmíme vypustit jediný souboj po celém hřišti, pak je šance Kladno znovu porazit.   (jež)

Čtvrtfinálová série play off extraligy

1. zápas: Kladno – Hradec Králové 8:1 (1:0, 3:0, 4:1). Branka a nahrávky HK: 45. Rail (Mitra, Jiřík). Hradec: Brykner – Hrabica, Ježek, Jiřík, Pekárek, Soukup, Šimek, Škoda – Bacovský, Hrubý, Hudeček, Krejčík, Mitra, Novák, Petr, Rail, Svoboda, Tesař.

2. zápas: Kladno – Hradec Králové 2:3 SS (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1). Branky a nahrávky HK: 5. Mitra (Tesař, Bacovský), 27. Mitra (Bacovský), 55. rozhodující samostatné střílení Mitra. Hradec: Michal Veselý – Hrabica, Hrubý, Ježek, Jiřík, Pekárek, Šimek, Škoda – Bacovský, Černý, Fišer, Hudeček, Krejčík, Mitra, Novák, Petr, Rail, Svoboda, Tesař. Stav série: 1:1.

3. zápas: hraje se v sobotu od 11 hodin v Hradci Králové (areál DDM, Kozinova ulice).

4. zápas: hraje se v neděli od 11 hodin v Hradci Králové (areál DDM, Kozinova ulice).