Prvním závodem po pauze byl Slovenský pohár, který se jel na závodním okruhu Slovakia Ring u obce Orechová Potoň. Z triumfu se radoval spurtér Alois Kaňkovský.

Poté přišly velké chvíle předsezonní posily Ťoupalíka. Čtyřiadvacetiletý cyklista během týdne ovládl tři české závody. Po plzeňské Lopatárně a Krakonošově cyklomaradonu v Trutnově, kde získal i cenné skalpy WorldTour jezdců Kreuzigera, Vakoče, Černého a Hirta, uspěl na Hanáckých okruzích.

Druhou polovinu července tým zahájil v sousedním Polsku nedaleko Varšavy, kde absolvoval první etapový podnik Dookola Mazowsza.Z celkového prvenství se radoval Michael Kukrle, pomohl mu k tomu především primát ve třetím dílu. Za zmínku stojí ještě nedokončená a následně zrušená první etapa a to z důvodu vážné nehody motorkáře se sběrným vozem pelotonu, kdy jezdci už urazili 130z celkových 168 kilometrů.

Ke slovu přišel také úvodní podnik letošního Českého poháru v Záboří, kde byl nejlepším závodníkem Elkovu pátý Matěj Zahálka. Zároveň šlo o první část nejstaršího etapového závodu na českém území Lidice. Ve druhém dějství zvítězil Adam Ťoupalík. V konečné klasifikaci byl z hradeckých cyklistů nejvýše čtvrtý Zahálka.

Poslední závody se jelyv zahraničí. Při GP Krajnve Slovinsku finišoval Dominik Neuman pátý. V Rumunsku byl na programu etapák Sibiu Tour, který dokončil Karel Hník na třinácté příčce, v jednotlivých etapách byl hodně vidět Ťoupalík (4., 5. a 4. místo).

V tomto týdnu měli cyklisté Elkov Kasper absolvovat tradiční etapový závod Vysočina 2020, ovšem jeho 24. ročník nebyl Dopravním inspektorátem PČR ve Žďáru nad Sázavou povolen a tudíž musel být zrušen.