Do turnaje se můžou hlásit zájemci v celkem jedenácti kategoriích (podle věku a pohlaví): dívky do 11 let, chlapci do 11 let, dívky 12 až 13 let, chlapci 12 až 13 let, dívky 14 až 15 let, chlapci 14 až 15 let, dorostenky 16 až 18 let, dorostenci 16 až 18 let, muži nad 19 let, ženy nad 19 let, veteráni muži a ženy 40+.

Startovné činí 100 korun za hráče v každé kategorii. Přihlášky na turnaj se posílají elektronicky na www.streetnb.wz.cz. Uzávěrka je 25. května. Každý hráč dostane triko s emblémem a „bobří svačinku".

Turnaj se hraje podle poupravených pravidel, jejichž znění najdete na webu. Hrát se bude na čtyřech indoorových hřištích pro nejmenší a ženy a šesti outdoroových kurtech.

Po celou dobu turnaje hraje DJ. V loňském roce se tohoto klání zúčastnilo 246 hráčů v šestašedesáti týmech a odehrálo se 208 utkání. Podaří se letos tuto laťku překonat?

Z bydžovského turnaje se navíc první tři týmy v každé kategorii mohou kvalifikovat na finálový turnaj Českého poháru, který se bude hrát v pražském Centru Černý Most.

Vítěz mužské kategorie z „Čerňáku" navíc dostane pozvánku zúčastnit se vrcholu celé sezony, Prague International Streetball Cupu, jehož bitvy se odehrávají v Praze přímo na Václavském náměstí.

Pro případné další informace, zajímavosti a podrobnosti můžete zabrousit také na facebookovou pozvánku na turnaj.   (mař)