Slavnostního přestřižení pásky se mimo jiné zúčastnili Oldřich Vlasák (místopředseda Evropského parlamentu), Zdeněk Fink (primátor Hradce Králové), Martin Soukup, Jindřich Vedlich (náměstci primátora), Jaroslav Dolejší (oblastní ředitel Metrostavu), Jakub Lejsek (předseda TJ Slavia Hradec), Milan Krempa (předseda FC Slavia Hradec), Milan Nejedlý (předseda klubu pozemního hokeje TJ Slavia Hradec), Michal Koťan (Technické služby Hradec) a další hosté, pamětníci, bývalí i současní sportovci a návštěvníci.

Na Slavii jsou teď k dispozici tři fotbalová hřiště, z toho jedno s umělým povrchem, sedm kurtů pro volejbal (dva na beach volejbal), dvě hřiště pro nohejbal a hřiště pro házenou. V průběhu zimy hřiště s umělou trávou využívali k tréninkům a přípravným zápasům fotbalisté FC Hradec a řada klubů z města i okolí. Součástí stavby je i tribuna, objekty šaten, občerstvení a údržby.

V rámci slavnostního otevření sportovního areálu TJ Slavia Hradec uspořádala zábavný velikonoční sportovní víkend pro širokou veřejnost včetně dětí. V programu byl k vidění mistrovský fotbalový duel krajského přeboru Slavia Hradec vs. Nový Bydžov, zápas dorostu Slavia Hradec vs. Chlumec/Lovčice, turnaje ve volejbale či nohejbale, beach volejbal nebo házená. Všechny sporty si mohli návštěvníci vyzkoušet na připravených sportovištích a rovněž pro nejmenší byla připravena řada soutěží.

Během jara a léta zde budou navazovat sportovní soboty, které na sportoviště jistě přivedou další zájemce o pohybové aktivity.   (ld)