Co tento výsledek znamená pro Východočechy? Docela hodně. Získaný bod může hrát v konečném účtování velkou roli a tou je pochopitelně postup do play off.

Svěřenci trenéra Smetany však musí v základní části soutěže zdolat ještě dvě překážky. Nejprve v sobotu od 15 hodin nutně potřebují porazit Bohemians. Utkání se odehraje ve Farářství, kde „sešívaní" na jaře neztratili ještě ani bod. O týden později potřebují k jistotě play off získat alespoň bod v Bolevci.

Extraliga mužů: Slavia Praha – Slavia Hradec Králové 3:3 (2:0). Branky HK: Suchý, Ellinger, Toms. Hradec: Keprta – Machút, Vrána, Blažíček, Smejkal – Ellinger, Zdeněk, Krýsl – Hynčík, Toms, Suchý. Střídali: Kulička, Bryscejn, Rak, Koutník.

Ladislav Smetana, trenér Slavie Hradec Králové: „Věděli jsme, že v Praze můžeme jenom získat. Byli jsme si vědomi kvalit soupeře, vždyť Pražané mají ve svých řadách spoustu reprezentantů. Přesto jsme se na toto pro nás důležité střetnutí poctivě připravovali. Z celkového pohledu měl zápas vysokou kvalitu. Nám vyšel úvod a v první desetiminutovce jsme měli tři gólové šance. Hlavně ta v podání Suchého byla stoprocentní. Skóre se ale neměnilo. Zákonitě tak přišel trest a v rozmezí 14. a 15. minuty jsme dvakrát inkasovali. Nejprve šli Pražané do vedení z trestného rohu a chvíli nato proměnili penaltu po faulu brankáře Keprty. Do konce poločasu si obě mužstva vypracovala ještě několik možností ke skórování, ale bez efektu. Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme nadále předvádět aktivní hokej a pokusíme se s nepříznivým stavem něco udělat. Ve 38. minutě Suchý z penalty snížil na 1:2. Od té doby jsme se trochu zatáhli a spoléhali na brejky. Ve 47. minutě postupoval Hynčík sám na gólmana, ale trefil jen tyč. O dvanáct minut později Ellinger z trestného rohu vyrovnal. Poté jsme šli v pěti na dva domácí hráče, ale nepřesnou finálkou jsme všechno pokazili. Pět minut před koncem nás Toms z dorážky poslal do vedení. Následně nás domácí dostali pod obrovský tlak a po naší chybě v 70. minutě z trestného rohu vyrovnali na 3:3. Získaný bod svoji cenu určitě má, i když tři body by byly ještě lepší. Nyní se již musíme připravit na sobotní duel s Bohemians. Ten musíme bezpodmínečně zvládnout. Doufám, že příznivci hradeckého pozemáku nás přijdou povzbudit v hojném počtu. Budeme to moc potřebovat."

Jan Skalička