Do Nového Města nad Metují přijeli nejen nejúspěšnější sportovci loňské sezony se svými trenéry a zástupci oddílů, akce se zúčastnili i rodiče a partneři závodníků, zástupci městského úřadu a sbor trenérů a rozhodčích novoměstského oddílu.

Celým programem provázel diváky a aktivně se zapojil do programu také trojnásobný mistr světa a druhý nejlepší muž historických desetibojařských tabulek Tomáš Dvořák.

V programu tak mimo předávání ocenění nejlepším došlo také na trénink skoku o tyči, Tomáš Dvořák si společně s kladivářkou Lindou Novotnou zatančil ve vrhačském kruhu a prověřil znalosti místních rozhodčích. O kulturní program se postarali atletky pořádajícího oddílu SK Nové Město nad Metují.

Při závěrečném fotografování všech úspěšných atletů s Tomášem Dvořákem předal legendární atlet všem svým kolegům pamětní kartu s podpisem pod svým osobním rekordem, který má hodnotu 8994 body a je stále druhým nejlepším výkonem světového desetiboje.


Přehled nejúspěšnějších atletů Královéhradeckého KAS v sezoně 2008

Muži:
David Šnajdr (chůze – SK Nové Město n. Met.).
Ženy: Pavla Matyášová (běh do vrchu – Maratonstav Úpice).
Muži do 22 let: Kamil Krunka (střední a delší tratě – SK Nové Město n. Met.).
Ženy do 22 let: Ivana Johnová (800 m – SK Nové Město n. Met.).
Junioři: Ondřej Fejfar (střední a delší tratě – TJ Dvůr Králové n. Lab.) a Ladislav Hromádka (hod kladivem – SK Nové Město n. Met.).
Dorostenky: Tereza Novotná (střední a delší tratě – Sokol Hradec Králové) a Linda Novotná (hod kladivem – Lokomotiva Trutnov).
Žáci: Martin Kosa (hod kladivem – Lok. Trutnov).
Žákyně: Pavla Rousková (800 m – SK Nové Město n. Met.).

Objev sezony: Karolína Jahelková (800 m – Sokol Hradec Králové) a Lucie Taclíková (800 m – Sokol Hradec Králové).

(Aleš Žďárský)