Tento menšinový sport byl v minulých letech v Hradci Králové silně na ústupu. Parta nadšenců z našeho sportovního klubu se tuto situaci rozhodla změnit. V lednu tohoto roku se nám díky finanční dotaci města Hradec Králové a zisku úvěru podařilo úspěšně rekonstruovat jedinou kuželnu na území města, a tak se můžeme stěhovat zpátky,“ pronesl jeden ze členů výboru SKP Kuželky Hradec Králové.

Hradecký oddíl převzal organizaci amatérské ligy a od nového ročníku, který začne v září, očekává zapojení více družstev do soutěže. Veškeré potřebné informace jsou uveřejněny na stránkách www.skpkuzelkyhk.cz.

Klub si klade nemalé cíle v podobě obnovení dřívější tradice výkonnostního sportu ve městě. Člen SKP dále uvedl: „Naším cílem je postupně obrodit v Hradci Králové tento sport tak, aby se dostal na úroveň hodnou krajského města. Základním kamenem pro takovýto cíl je při splnění technických podmínek především široká členská základna sportovců, ze které lze časem vybrat kvalitní jedince pro výkonnostní formu tohoto sportu. Právě rozšíření amatérské ligy z řad veřejnosti je jednou z cest k hledání nových talentů. První letošní náborovou akcí pro širokou veřejnost byl březnový turnaj pro začátečníky.“⋌(ld)