Pořadí krajů vede Moravskoslezský kraj (230 bodů), ze třetího na druhé místo se posunul Královéhradecký kraj (219) a třetí post patří Středočeskému kraji (187). Čtvrtý je zatím Liberecký kraj (181), který byl po prvním dnu ve vedení. Region od Ještědu má ovšem nejvíce zlatých medailí (10) a to zejména díky běžeckému lyžování, kde jeho zástupci vystoupali na nejvyšší stupínek hned sedmkrát.

Olympiáda dětí a mládeže: v pondělí se jel mj. obří slalom
Olympiáda dětí a mládeže: v pondělí se soupeřilo o první medaile. Komu se vedlo?

Pardubický kraj je sice až předposlední třináctý (101 bodů), ale poté, co v pondělí byl jako jediný bez medaile, se o den později již radoval z cenného kovu a to třikrát.

Zdroj: Deník/Vladimír Machek

Zlatou medaili získal šachista Jiří Bouška v kategorii nejmladší chlapci. Stříbro vybojoval biatlonista Adam Hanuš v závodě na 5 kilometrů s hromadným startem (kat. starší chlapci M15) a bronz přidala krasobruslařka Jana Horčičková v soutěži starších dívek.

Zimní Olympiádu dětí a mládeže pořádá Královéhradecký kraj.
FOTO, VIDEO: Sedm triumfů z osmi možných! Běžeckému lyžování vládne Liberecko

To sousední Královéhradecký kraj si polepšil nejen v pořadí krajů, ale především v počtu cenných kovů. Zatímco v pondělí získal 7 medailí (2 – 3 – 3), v úterý jich bylo hned 11 (4 – 6 – 1). Kdo se o ně druhý den postaral?

Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém krajiOlympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém krajiZdroj: olympijskytym.cz

ZLATO: Jaroslav Beran (skikros, kat. mladší chlapci), Simona Bubeníčková (závod v běhu na lyžích zrakově postižených s intervalovým startem klasicky, kat. dívky B1 – B3), Natali Anna Machytková (alpské lyžování, slalom, kat. mladší dívky), Tibor Tschoche (skikros, kat. starší chlapci). STŘÍBRO: Veronika Jandurová (biatlon, závod s hrom. startem na 5 km, kat. mladší dívky W14), Lucie Jeřábková (alpské lyžování, slalom, kat. starší dívky), Josef Jon (biatlon, závod s hrom. startem na 5 km, kat. mladší chlapci M14), Michaela Málková (krasobruslení, kat. starší dívky), Christian Mário Tyle (alpské lyžování, slalom, kat. mladší chlapci), Lada Zelbová (šachy, kat. dívky). BRONZ: Beáta Krejčí (skikros, kat. starší dívky).

Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém krajiOlympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém krajiZdroj: olympijskytym.cz

Dnes se v Krkonoších a okolí rozdávají další sady medailí. Kolik cenných kovů přibude do východních Čech?

Olympiáda dětí a mládeže je největší multisportovní akce pro děti v ČR. Letos slaví dvacet let od svého vzniku. Za tu dobu jí prošlo přes 50 tisíc mladých sportovců a sportovkyň. Mezi nimi je řada dnes úspěšných sportovců jako Ester Ledecká či David Pastrňák, ale také podnikatelé a lékaři. Na organizaci se podílí vždy jeden kraj ČR, sportovní svazy a Český olympijský výbor.

Zdroj: Deník