Pohoda v týmu, pohoda na Vánoce. Co víc si přát? Basketbalové „lvice" zakončily rok 2016 na skvělé druhé příčce a mohou mít smělé vyhlídky do dalších bojů po Novém roce. Velmi dobrými výkony se zatím prezentuje křídelní hráčka či rozehrávačka KRISTÝNA MINAROVIČOVÁ (25 let), která východočeské družstvo posílila před touto sezonou z mladoboleslavské Slovanky. Sázka na tuto basketbalistku se vyplatila, do týmu výborně zapadla.

Jak jste prožívala vánoční svátky?
Na Vánoce jsem byla doma s rodinou v Havířově. Vánoce mám ráda, ani ne tak kvůli dárkům, ale protože můžu strávit delší čas s rodinou a také s přáteli, na které nemám v průběhu sezony tolik času. Jinak jsem si odpočinula, ale také se pořádně nacpala, jak už to o Vánocích bývá zvykem. (zasměje se)

Čím se charakterizují Vánoce ve vašem podání? Dodržujete nějaké tradiční zvyklosti?
Myslím, že u nás doma probíhají tradiční české Vánoce. Posloucháme koledy, dáváme šupiny pod talíř a rozkrajujeme jablíčko. Tradičního kapra vynechávám, protože ryby moc nemusím. Takže já a brácha máme vždy kuřecí řízek.

Kde plánujete oslavit Silvestra?
Silvestra budu trávit v Havířově s kamarády.

Jak to máte s tréninkem v období konce roku? Kolik volna jste dostaly?
Po Vánocích trénujeme tři dny dvoufázově a v novém roce začínáme, myslím, 2. ledna. Takže volna máme celkem dost.

Zápasovou přestávku tráví váš tým na skvělém druhém místě. Dá se tedy hovořit o maximální spokojenosti s dosavadním průběhem ŽBL?
Spokojenost určitě ano, ale maximální nevím. Sice máme jen tři porážky, ale dvě z nich nemusely být, a tak to mohlo být ještě lepší. Ale spokojenost určitě je.

Do konce základní části vás čeká ještě několik těžkých zápasů. Bude těžké udržet druhou příčku?
Nebude to úplně lehké, ale určitě na to máme. Čeká nás několik důležitých zápasů, především s Nymburkem, a dál se uvidí.

Do Hradce Králové jste přišla před sezonou a zdá se, že jste se v družstvu velmi dobře zabydlela. Jste spokojená se svými výkony?
No, relativně spokojená jsem, ale stoprocentně by to mohlo být ještě lepší. Pořád je co zlepšovat. Pro mě je důležité, že se daří celému týmu a jsem ráda, když k tomu můžu svými výkony přispět.

Co vás do východočeské metropole přilákalo? Byly to především medailové ambice?
Určitě, doposud jsem hrála play-off ŽBL jen jednou, takže na tohle se moc těším a byl to jeden z hlavních důvodů.

Co říkáte na samotné město, líbí se vám?
Město je pěkné, klidné. Myslela jsem, že tu bude více živo, hlavně díky studentům. Líbí se mi tady, že nemusím nikam daleko dojíždět a téměř všude v pohodě dojdu pěšky.

Co byste si přála do nového roku 2017?
Hlavně aby vydrželo zdraví a nejen to moje. To je to nejdůležitější.