Úvodní ostrý den této prestižní akce se soupeřilo o jednadvacet sad medailí. V pořadí krajů si nejlépe vedl Liberecký kraj, který posbíral 143 bodů za 4 zlaté, 5 stříbrných a 2 bronzové. Druhá příčka patří Moravskoslezskému kraji (131 bodů – 4 zlaté, 3 stříbrné, 1 bronzová) a třetí je pořádající Královéhradecký kraj (130 bodů – 2 zlaté, 3 stříbrné, 3 bronzové). Sousední Pardubický kraj má 69 bodů a dělí se o jedenáctou pozici, avšak na cenný kov zatím jako jediný stále čeká.

Podobně jako na klasické olympiádě nemůže chybět ani Olympijský dům. Ten sídlí v prvním patře hotelu VZ Volareza na Bedřichově ve Špindlu. Je určen nejen sportovcům, ale bezplatně i veřejnosti. Nabízí odpočinek, ale i parádní vyžití nejen pro mladé.

Medailisté Královéhradeckého kraje

ZLATO: Sheila Havrdová (lyžařský orientační běh – sprint, dívky 16), Natali Anna Machytková (alpské lyžování – obří slalom, mladší dívky). STŘÍBRO: Jan Bednařík (alpské lyžování - obří slalom, starší chlapci), Veronika Holíková (běh na lyžích - 4 km volně, starší dívky r. 2008), Veronika Jandurová (biatlon - sprint 4 km klasicky, mladší dívky W14). BRONZ: Selina Havrdová (lyžařský orientační běh – sprint, dívky 14), Lucie Jeřábková (alpské lyžování - obří slalom, starší dívky), Christian Mário Tyle (alpské lyžování - obří slalom, mladší chlapci).

close Olympiáda dětí a mládeže: v pondělí se jel mj. obří slalom info Zdroj: ČOV/Tomáš Kozáček zoom_in Olympiáda dětí a mládeže: v pondělí se jel mj. obří slalom

Info o akci

Olympiáda dětí a mládeže je největší multisportovní akce pro děti v ČR. Letos slaví dvacet let od svého vzniku. Za tu dobu jí prošlo přes 50 tisíc mladých sportovců a sportovkyň. Mezi nimi je řada dnes úspěšných sportovců jako Ester Ledecká či David Pastrňák, ale také podnikatelé a lékaři. Na organizaci se podílí vždy jeden kraj ČR, sportovní svazy a Český olympijský výbor.