„Hry se povedly. Počasí nám přálo, někdy až moc,“ usmíval se místopředseda olympijského výboru Filip Šuman. Mezi největší hvězdy šestidenního klání patřil plavec Mikuláš Rudolf Cogan, který vyhrál čtyři závody.

Triumf čtrnáctiletého chlapce z Královéhradeckého kraje nebyl dílem náhody. Cogan už v roce 2017 vybojoval na domácím mistrovství 10 zlatých medailí. S úspěchy je spjatý i tlak na mladého sportovce. „Je to pro mě trochu stres. Jeden můj rekord už byl překonaný a nevím, zda tento rok ještě další vytvořím,“ prohlásil Cogan. I díky němu celkové pořadí suverénně ovládli olympionici z hlavního města.

Mikuláš Cogan.Zdroj: archiv

Pražané získali 25 zlatých, 28 stříbrných a 33 bronzových medailí. Nebude to dlouho trvat a dětští sportovci se opět sejdou. Tentokrát na zimní olympiádě, která proběhne na začátku příštího roku v Karlovarském kraji.   (md)