Překvapení se nekoná. Sehnat v dějišti olympiády lístky na sportoviště (jakékoliv) je za rozumnou cenu prakticky nemožné. Šťastní ti majitelé lupenů, kteří si je zakoupili třeba už před rokem. Na zlatou rychlojízdu Sáblíkové jste tak mohli vyrazit i za 95 dolarů, na skoky za 120 dolarů a na čtvrteční duel našich se Slováky byste vytáhli z peněženky jen „pajdu“. Mimochodem, za čtvrtfinále loňského mistrovství světa ve Švýcarsku, které se nedá s hvězdným leskem vancouverského turnaje srovnat, se „cálovalo“ čtyři tisíce v českých. To jen na vysvětlenou…

Ale kdo chce, lístky sežene. Buď za draho na místě od překupníků (třeba jedna Češka zaplatila za božskou Martinu 400 dolarů), nebo ještě dráž v aukci přes internet. To je teprve vypečená záležitost. Bitva o lístky se přitom naplno rozjíždí, světe div se, přímo pod křídly oficiálních stránek ZOH. Ale zase se královsky pobavíte. Třeba jeden týpek nabízel tři lístky na zámořské derby Kanada – USA za astronomických 39 tisíc dolarů!!! Ještě ke všemu ve střední kategorii. A takových drzounů se našlo víc. Moc nechápu způsob distribuce lístků směrem k fanouškům, ale zřídit si byznys na drsném způsobu okrádání sportuchtivých nadšenců mi nepřijde úplně košer. Zvlášť když luxusně si můžete vydělat s tichým přispěním MOV.

Rád bych znal dneska náladu u nás doma. Čekám, že nejdiskutovanějším tématem bude start Růžičkova souboru proti našim bývalým bratrům.

Každopádně. Jedna věc mě poněkud zaskočila už předem. Jágr nebude v prvním útoku. V nároďáku poprvé od roku 1990. Tehdy jsme brali na šampionátu ve Švýcarsku bronz. Stačil by, nebo to je málo? Co, hokejový národe český?