Důvod? Osmadvacetiletá reprezentantka v běhu na lyžích, která je studentkou hradecké univerzity, díky skvělým sportovním výsledkům (např. 5. místo na 30 km volně na ZOH v Soči či 7. místo ve stejné disciplíně na nedávném závodě SP v norském Holmenkollenu, kde doběhla jako nejrychlejší závodnice z neseverských zemí) obdržela od své mateřské fakulty mimořádné stipendium.

Setkání se zúčastnil také Petr Hruša, tajemník Katedry rekreologie a cestovního ruchu FIM Univerzity Hradec Králové, na které pod vedením docenta Blahoslava Komeštíka píše Vrabcová-Nývltová svou bakalářskou práci.

Olympionička převzala z rukou děkana jarní kytici tulipánů, mimořádné stipendium ve výši 10 tisíc korun, drobnou brož s českými granáty (svým tvarem symbolizovala lyži v bílé stopě) a zarámovaný obrázek Vladimíra Renčína (je tradicí dávat jeho obrázky fakultou oceněným osobnostem).

Vrabcová-Nývltová právě dokončuje bakalářskou práci na téma jí nejbližší: Efekt vysokohorské přípravy na výkonnost vrcholové běžkyně na lyžích.

„Vzdělání je pro mne opravdu důležité. Chci si letos dodělat bakaláře a pak se uvidí. Už mám i nějakou zajímavou nabídku zaměstnání," pronesla studentka a dodala: „I díky tomuto výzkumu byly moje sportovní výsledky v této sezoně tak kvalitní a výjimečné. Zlepšenou výkonnost však přičítám hlavně tomu, že jsem si začala více věřit."

Stále se lepšící závodnice hovořila i o letošní olympiádě. „Byla pro mne nejhezčí i v organizaci," řekla bez váhání. Málokdo ví, že si s sebou vezla do Soči čtyřicet párů lyží!

Změnil se jí život po úspěšné olympiádě? „Ani moc ne, jenom je to jiné v tom, že mne teď lidé na ulici více poznávají, dostávám více pozvánek na různé sportovní akce doma i v zahraničí," přiznala sportovkyně z Trutnova, jež tvrdě odsuzuje doping. „To je pro mne nepředstavitelná věc. Sama bych si pak výsledku nemohla vážit," doplnila.