Právě s tímto východočeským rivalem se utkají po týdenní pauze znovu. Minulou sobotu na soupeřově půdě padli 76:80, přestože v průběhu zápasu vedli až o patnáct bodů. To oba vzájemné duely v základní části opanovali Hradečtí. Nejprve venku vyhráli 97:86 a poté uspěli doma v poměru 87:79.

V sobotu to bude kdo s koho, neboť oba celky jsou momentálně na shodném druhém až třetím místě tabulky, když posbíraly třináct vyhraných zápasů a zapsaly šestnáct porážek. Vítěz ještě bude moci pomýšlet na dotažení vedoucího Ústí nad Labem. Jako pravděpodobnější varianta se však jeví ta, že se oba celky podělí o druhou a třetí pozici, tudíž by na sebe narazily i v následném předkole vyřazovacích bojů.

Tuři mají solidní formu, neboť zvládli vítězně poslední tři utkání a to i bez svého ústředního rozehrávače Marka. Statistikám týmu vládne Matěj Svoboda, který průměrně doručuje 14,2 bodů a 5,3 doskoků na utkání. Prim hrají i zkušení Marko se Slezákem. V posledním střetnutí Sokolům hodně zatápěla americká podkošová dvojice Pinkston – Johnson.

„Musíme se poučit z chyb v posledním zápase, kdy jsme si nechali utéct patnáctibodové vedení. Potřebujeme být koncentrovaní po celou dobu, ne jenom první poločas, jak se nám to stává v posledních duelech,“ uvedl před důležitým víkendovým mačem Lukáš Rovenský, asistent hradeckého trenéra Lubomíra Peterky.

PETR TOMEŠ