Mezinárodní cyklistická unie UCI ve čtvrtek zveřejnila informace o pozastavení pořadatelství profesionálních cyklistických soutěží až do konce června. Organizátoři proto musí mistrovství posunout. Nový termín stanovila UCI pro všechny národní šampionáty na 22. a 23. srpna. V pátek bude o situaci jednat Komise silniční cyklistiky ČSC.

„Vzhledem k současné situaci v naší zemi i vládním omezením pro účastníky sportovních akcí se musíme na zítřejším zasedání komise poradit, zda je pro nás doporučený termín schůdný,“ uvedl člen Komise silniční cyklistiky ČSC Vladimír Vávra.

Ještě před startem letošní závodní sezony se Jakub Otruba připravovals celým hradeckým týmem Elkov Kasper ve španělském Calpe.
Túry, posilování a „horák“. Otruba technologie nevyužívá

Důležité bude i stanovisko organizátora. „Máme i nadále zájem mistrovství zorganizovat. Vyjádření komise ohledně termínu posunutí mistrovství je jedna věc, druhou je soubor různých faktorů, které s organizací souvisí. Přesto, že tři měsíce před konáním šampionátu byly přípravy v pokročilé fázi, budeme muset řadu věcí řešit od začátku a ověřovat, zda je lokálně možné šampionát uspořádat. Zároveň nám spolupráci kvůli epidemii koronaviru pozastavila velká část sponzorů a partnerů. Jejich podpora je spolu s příspěvkem Královéhradeckého kraje a města Opočna klíčová pro organizaci závodů. S novým termínem je proto důležité zabezpečit i financování organizace,“ vysvětlil ředitel ŠKODA AUTO MSC 2020 Miloš Židík.

Termín navrhovaný UCI pak musí vyhovovat nejen mezinárodnímu kalendáři, ale i lokálnímu prostředí a televizi. "Řešíme případnou kolizi s jinými akcemi, možná dopravní omezení, ubytovací kapacity a v neposlední řadě je důležité i otevření hranic, jelikož se jedná o společný česko-slovenský šampionát,“ dodal Židík.

Organizátoři budou po zasedání Komise silniční cyklistiky jednat s představiteli svazu o dalším postupu.

Předávání státních vyznamenání 28. října na Pražském hradě. Hana Moučková.
Sokolové v krizi. Potřebujeme pomoc od státu, volá Hana Moučková