V nadstavbových skupinách Ženské basketbalové ligy jsou o víkendu na programu další zápasy. V domácím prostředí se představí pouze hradecké Lvice, které v oslabené sestavě hostí VŠ Praha a velmi tak budou spoléhat na podporu svých fanoušků.

Skupina A1 - SO 17.30: Sokol Hradec Králové (5. místo, 43 body) – VŠ Praha (4. místo, 45 bodů). Lvice ve středu těsně podlehly na palubovce Slovanky (84:80). V oslabené sestavě však odvedly dobrý výkon. ,,Nešlo o koncovku. Slovanka nastoupila kompletní, navíc nově posílená o americkou pivotmanku. Nám naopak scházely zraněné Ovsíková a Zavázalová, což se někde projevit muselo,“ konstatovala hradecká trenérka Romana Ptáčková. Ovsíková má poškozené vazy v koleně a čeká ji operace. Zavázalová si léčí poraněný kotník. ,,Snad bude do play off v pořádku,“ věří Ptáčková. Zítra čeká její svěřenkyně zápas s VŠ Praha, dá se znovu očekávat vyrovnaný duel. ,,V těchto utkáních rozhoduje sestava a domácí prostředí. Přestože nejsme kompletní, mohlo by to zafungovat. Pokusíme se znovu odvést co nejlepší výkon, ale rozhodně je potřeba, aby přišlo zlepšení na doskoku,“ řekla Ptáčková.

NE 13.30: Slovanka Mladá Boleslav (6. místo, 43 body) – Kara Trutnov (3. místo, 46 bodů). V domácí hale základní školy Komenského sehrály basketbalistky Trutnova ve střetu překvapivě vyrovnaný, ale oboustranně střelecky spíše nepovedený, zápas s Friscem Brno ještě bez nové posily Steffanové, která přišla na výpomoc z Hradce Králové za zraněnou Komžíkovou. Ta by po tréninkovém manku (zapříčiněné těhotenstvím) neměla zasáhnout ani do nedělního zápasu na palubovce Slovanky. „Kondici si udržuje, po zvládnutí taktických návyků  bude pro nás velkou posilou,“ řekl na adresu bývalé kapitánky Hradce Králové kouč týmu Martin Petrovický s tím, že poprvé by se měla představit až v následujícím domácím zápase proti lídrovi z pražského USK.

V Mladé Boleslavi bude Kara chtít napravit nejistý dojem z domácího prostředí a vítězstvím potvrdit příslušnost k bronzové příčce.

Skupina A2 - SO 16.30: Valosun Brno (1. místo, 41 bod) – BK Pliska Studánka Pardubice (5. místo, 32 body). Pardubické hráčky, kterým už nikdo neodpáře baráž, vyvolaly ve  středu večer velkou senzaci. Porazily totiž v domácím prostředí vedoucí tým dolní skupiny. Strakonice výrazněji vedly pouze ve druhé čtvrtině.

„Konečně jsme vydrželi po celých čtyřicet minut slušně bránit. Měli jsme krátký výpadek pouze ve druhé čtvrtině, ale přešli jsme z osobní obrany na zónovou. Poločas byl vyrovnaný a v tom druhém už jsme takřka neprohrávali.  Kromě bránění se nám poměrně dařilo i střelecky,“ pochvaloval si pardubický trenér Roman Chocholouš.

Jeho tým moc neumí otáčet vývoj střetnutí, ovšem v tomto utkání to změnil. Především zásluhou trojek, na které kouč často žehrá.

„Dlouhodobě nám to nešlo z dálky. Proto jsem vydal povel: Nestřílet za každou cenu. Spíše si počkat na nejvhodnější okamžik. A z šesti pokusů jsme čtyři proměnili,“ konstatoval Chocholouš.

V minulém domácím utkání se Strakonicemi vedly Pardubice před závěrečnou čtvrtinou  dvojciferným rozdílem. Jenže pak se totálně složily. Rovněž ve středu Strakonice mocně dotahovaly.

„Holkám jsem to připomněl. Hlavně ubránit Křížovou. Rozstřílela se jim i Beňušková, a tak jsme se vrátili k těsné osobní obraně. I díky tomu jsme si koncovku pohlídali,“ pravil trenér.

V sobotu zamíří Studánka na Valosun, který vystřídal Strakonice v čele tabulky.

„Děvčatům jsem hned po utkání říkal, že si výborným výkonem proti Strakonicím na sebe upletla bič. Prostě se pokusíme překvapit,“ burcuje trenér Chocholouš.