Nedostatkové zboží… V případě Mattoni NBL jsou to hráči na postu pivota. Vedení BK Synthesia by na toto téma mohlo psát ságy.
Jelínek je zraněný, Majerík se dává do kupy po zranění. Služeb Paunoviče se vzdalo, neboť hráč neprokázal potřebnou výkonnost. Den před přípravným zápasem v Německu se zranil Šteffel.

„Při tréninku jsem nechtěně zachytil rukou o dres spoluhráče a diagnóza lékařů po následném vyšetření v nemocnici byla neúprosná. Mám zlomeninu záprstní kůstky, doba léčení si vyžádá několik týdnů. Při vší smůle je pozitivem alespoň to, že jde o levou ruku, a protože mám v pořádku nohy, neměl bych úplně vypadnout z tréninkového rytmu,“ ulevil si částečně David Šteffel.

Aby toho nebylo málo, do postele ulehl s chřipkovým onemocněním Payne. Ten však u našich západních sousedů nastoupil a byl hlavním tahounem Východočechů.

Pardubice mají štěstí, že tento víkend mají volný los a na vylízání z ran či sehnání dalšího podkošového hráče mají více než týden. Příští mistrovský zápas sehrají až 18. ledna, netradičně od 20 hodin.

Tvrdou tréninkovou přípravu si zpestřili jednodenním zájezdem do Německa. Ve Weissenfelsu se střetli s účastníkem druhé nejvyšší soutěže Mitteldeutscher BC.

“Tohle utkání se mělo odehrát už před sezonou, ale tehdy jsme měli takovou marodku, že muselo být odloženo a jako náhradní termín jsme zvolili právě osmý leden,“ vysvětluje důvod návštěvy pardubický manažer Pavel Stara.

Nejpikantnější byl zápas pro pardubického kapitána Tomáše Grepla. V týmu Mitteldeutscher BC totiž v minulých letech působil a souboj byl pro něho loučením s klubem. Na jeho počest domácí funkcionáři vyvěsili dres s číslem 14 u stropu haly a zmíněné číslo bylo provždy vyřazeno ze sady dresů. Ovace fanoušků nebraly konce.

Mitteldeutscher BC – BK Synthesia Pardubice 72:71 (38:41). Body: Ides 20, Chavis 17 – Sirvydis 17, Payne 14, Gaidamavicius 13, Niparavicius 11, Grepl 7, Sanders 6, Sýkora 3.

Vše podstatné se událo ve druhém poločasu. Pardubice do něho vstupovaly s tříbodovým vedením. Na začátku třetího dějství se pokusily o rozhodující trhák, když zaznamenaly dvánáctibodovou šňůru. Jenže pak se opět ukázalo, jak dokáže být basketbal nevyzpytatelným a zároveň krásným sportem. Domácí, podporováni bouřlivým publikem, připravili Synthesii pořádný šok. Přelom třetího a čtvrtého dějství vyhráli 21:0. Zápas dospěl do dramatické koncovky, ve které měl více štěstí hostitelský tým.