„Důvod změny původního červnového termínu byl nasnadě - v této době nabízí  každý víkend opravdu  velký počet závodů, 
vsadil jsem proto na začátek druhého prázdninového měsíce a uvidíme," vysvětlil změnu pořadatel závodů Vladimír Vaněk, který se zároveň rozhodl 
o zkrácení tratí z 65 kilometrů na 50 a z 35 kilometrů na 25.

V hlavním závodě si nejlepší muži a ženy mezi sebou rozdělí 17 tisíc korun, o další tři tisícovky se bude bojovat na horské prémii (Andrlův chlum) a na rychlostní prémii (Dlouhá Třebová). Vítěz a vítězka závodu na 50 km získají broušené poháry věnované starostou města Česká Třebová Jaroslavem Zedníkem. První tři v každé kategorii si odnesou  medaile, poháry a věcné ceny, oceněni budou nejstarší a nejmladší účastník závodu, nejlepší muži a ženy s trvalým bydlištěm v České Třebové. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude ze startovních čísel všech závodníků vylosována tombola o dvacet věcných cen.

Ještě před startem hlavního závodu budou na fotbalovém stadionu probíhat závody pro malé děti, kterých se vloni zúčastnilo 50 malých adeptů cyklistiky. Ti nejrychlejší vyhrají věcné ceny, každý účastník dostane sladkou odměnu. Zhruba tříhodinový zábavný program pro děti připraví pracovníci českotřebovského Domu dětí a mládeže Kamarád.

Veškeré informace, například detailní propozice a přihlášky k závodu najdete na webové stránce: www.cyklomaraton-ceskatrebova.cz.

Jaromír Fridrich