Osobnost týdne: David Krahulec, házenkář Jičína

Házenkáři Jičína se dostali do herní pohody, když vyhráli poslední tři extraligové zápasy. Obrovskou zásluhu na tom má křídelník David Krahulec. Ten se při zdravotním výpadku dvou klíčových hráčů Ondřeje Šulce a Jakuba Kastnera pasoval do role střelce. V posledních čtyřech duelech nasázel 26 branek. Naposledy pomohl k zasloužené výhře v Kopřivnici, když zaznamenal pět gólů. Jičín se i jeho zásluhou zvedl a extraligovou tabulkou stále stoupá. Postup do play off, který je i cílem východočeského klubu, by už neměl utéct.

Hláška týdne: Jindřich Trpišovský, trenér Slavie

Po dalším vítězství vyzdvihl výkon svého týmu, ale slova chvály směřoval i do tábora fotbalových Pardubic, ligového nováčka. „Dalším pozitivem je přístup i výkon Pardubic celkově v soutěži i v tomto utkání. Snaží se hrát kombinačně a ve velkém počtu hráčů dopředu, celkově pak je v utkání spousta zajímavých momentů. Tomu už chybí jenom diváci. Je potřeba pochválit Pardubice za to, jakou cestou jdou a kteří hráči tam rostou,“ uvedl trenér Jindřich Trpišovský po výhře pražské Slavie nad Pardubicemi (3:0) v 19. kole FORTUNA:LIGY.

Glosa Vojtěcha Žižky: Sparta pod Vrbou nenudí

Jedno je třeba Pavlu Vrbovi přiznat: od okamžiku, kdy obsadil nejrizikovější trenérský post v českém fotbale, je ze zápasů Sparty zábavná podívaná. V Olomouci pět gólů, tři penalty a obrat v nastavení, v neděli na Letné v kovbojce s Karvinou padlo dokonce sedm branek. A co je hlavní, Vrbův tým pokaždé slavil výhru. To už stojí za nějaký ten slabší infarkt mezi psychicky méně odolnými fanoušky. Ostatně ti sparťanští jsou za poslední léta poměrně vycepovaní…
Ani Vrba ale nemůže vykurýrovat všechny letenské neduhy během pár týdnů. Obrana i nadále připomíná zranitelnou křehotinku, zmatky (a zmetky) z trávníku nemizí. Kapitán Dočkal střídá lepší okamžiky s mizernými, útočník Kozák poděkoval za šanci v základu jedině tím, že neustále rozhazoval rukama, na Hanckovi je zase bolestně znát, že přes všechnu snahu mu post na kraji obrany tak docela nesedí.

Pozitiva? Moberg Karlsson dost otevřeně naznačil, že si s koučem Vrbou rozumí víc než s jeho předchůdci, a oplácí to skvělými výkony. Příjemně překvapuje Wiesner. Nezmar Souček sice opět lacině ztratil pár míčů, také ale připravil dva góly. A přibývá svěžích „vrbovských“ výpadů dopředu. Teď ale hlavně udělat pořádek vzadu. Bez toho to nepůjde.