Osobnost týdne: Ester Ledecká, lyžařka

A kdo také jiný? Fenomenální sněhová obojživelnice slaví další z životních úspěchů. V neděli krátce před polednem dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu ovládla ve francouzském Val-d'Isère závod super-G a připsala si druhý kariérní triumf ve sjezdovém lyžování. Hvězda, jež zanechala svou stopu také v Krkonoších, si pro vítězství dojela na závěr náročného trojboje, když uspěla po šestém a sedmém místě ve sjezdech. Cílem projela pouhé tři setiny před Švýcarkou Corinne Suterovou a v pořadí Světového poháru poskočila na desátou pozici.

Hláška týdne: Kouč ocenil výkon Hrabětové

„Nemám ve zvyku chválit jednotlivě hráčky, ale výkon v obraně Anny Hrabětové, která dostala jediný úkol, zastavit do té doby pro nás neřešitelnou Malíkovou (18 bodů za poločas), zaslouží obrovskou pochvalu.“ Na hlavu třiadvacetileté basketbalistky Trutnova se po utkání na palubovce Slovanky z úst kouče Martiška snesla pochvalná slova. Lokomotiva vyhrála v prodloužení 85:79. Nebýt úspěšné střely právě Hrabětové pět vteřin před koncem základní hrací doby, Východočešky by duel prohrály.

Glosa Pavla Krále: Porovnávání není na místě

Ankety. Na rovinu říkám: nejsem jejich příznivcem. Alespoň ve sportu ne. Porovnávat neporovnatelné mi přijde divné, nespravedlivé. Dráhový cyklista Tomáš Bábek by mohl získat třeba třicet titulů mistra republiky, vyhrát mistrovství Evropy, přesto by se mluvilo hlavně o tom, jestli Tomáš Souček znovu nastoupil za West Ham nebo který gól Davida Pastrňáka, byť třeba z přesilovky, byl krásnější. Popularita je svým způsobem krásná i ošidná věc. Fotbal a hokej jsou fenomény. Nikdy nezapomenu na slova Davida Kosteleckého. Zřejmě tušíte o koho jde. Než se stal olympijským šampionem ve sportovní střelbě v disciplíně trap, při každém rozhovoru opakoval. ,,Víš, jestli nevyhraju olympiádu, tak mě nikdo znát nebude. Náš sport prostě není tak na očích.“ Svatá pravda.

V covidovém roce se přesto volil Nejlepší sportovec. V Deníku si došel pro prvenství ,,poměrně nečekaně“ fotbalista Tomáš Souček. Smekám před ním. Udělal díru do světa. Svým způsobem prolomil ledy v posvátné Anglii.
Za mě je ale vítězkou rychlobruslařka Martina Sáblíková, mistryně světa. Premier League ,,kope“ už řadu let. A vskutku brilantně.