Před sérií s USK jste si dávaly za cíl uhrát alespoň v jednom utkání příznivý výsledek. Povedlo se to ve druhém duelu?
Nevím, jestli jsme zrovna v této sérii měly nějaké cíle. To je těžké takhle říct. Je to vždy hlavně o tom, jak k tomu přistoupí USK. kdyby jeho trenérka nasadila to nejlepší, co má, na celý zápas, tak neuhrajeme žádné utkání. Nicméně druhý zápas jsme zahrály nejlépe, měly jsme v něm asi největší formu, soupeřky to prostřídaly. Jinak tuhle sérii nejde hodnotit, neboť USK je vším úplně jinde. To nejde porovnávat. Naopak bych tohle finále klidně zrušila, kdyby bylo po mně. Protože vám to kazí veškerou radost, když končíte sezonu třemi vysokými porážkami. Přitom vám dávají na krk stříbrné medaile a máte se radovat. Jenže mně to moc nešlo radovat se po zápase, v němž dostanete rychtu. Veselejší je vyhrát bronzovou medaili než získat stříbrnou tímto způsobem.

Jinak ale se sezonou musí panovat velká spokojenost, ne?
Určitě. Před sezonou trenérka říkala, že budeme chtít být do pátého místa. V tohle nikdo nedoufal, protože KP Brno, Nymburk a další mají kvalitní týmy. Vědělo se, že to bude vyrovnané. Dá se tedy říct, že celou sezonu jsme zvládly velmi dobře, nejen play off. Své sehrál fakt, že jsme měly jednu z nejširších laviček. Měly jsme deset vyrovnaných hráček a trenérka nás mohla vystřídat, neboť věděla, že jsme všechny na stejné kvalitě. Nedaří se jedné, dáte tam druhou. To bylo rozhodující.

Jak cenné je 2. místo v konkurenci Nymburka, Slavie či brněnských KP a Handicap?
Osobně jsem třeba nečekala, že semifinále proti „kápéčku" zvládneme 3:0, to bylo pro mě překvapující. Musím říct, že jsme se dost semkly, hlavně v posledním zápase, kdy jsme prohrávaly o sedmnáct a ještě jsme to dokázaly zvrátit. Projevila se ohromná síla týmu, ale i domácího prostředí. Diváci nám hodně pomohli, nedopustily jsme sérii prodloužit. Přestože to bylo 3:0, hrály se vyrovnané duely a rozhodovaly maličkosti. Proto je to cenná medaile a můj největší úspěch.

Po celou sezonu jste se držely na 2. místě. Dá se říct, že vás nepotkal větší výkyv. Čím to, že jste si držely stabilní formu?
Jeden výkyv nás potkal, v Nymburce jsme dostaly skoro o čtyřicet (18. kolo). Nedokázaly jsme se na zápas zkoncentrovat tak, jak jsme měly. Ale takový je sport, nikdy nemůžete vyhrát vše, nejsme USK. Jinak jsme podávaly stabilní výkony. A čím to je? Nevím, podle mě šíří kádru. Opravdu si to myslím, protože při mém posledním čtyřletém angažmá v Trutnově se vyhrocené a vyrovnané zápasy vždycky táhly maximálně v sedmi hráčkách.

V play off byl důležitý i zdravotní stav, že? Žádná hráčka kvůli zranění nevypadla.
Je tomu tak, v tomhle musíte mít i dávku štěstí. Ale jak jsem říkala, i kdyby nedej Bože jedna nebo dvě hráčky vypadly, pořád bylo kvalitní zastoupení. Kdyby třeba KP vypadla Pecková či Maddenová, byl by to pro něj ohromný problém, kdežto u nás ne. Tohle bylo pro nás plus.