„Lvice“ si tak značně zkomplikovaly situaci pro umístění v elitní čtyřce, které znamená lepší výchozí pozici do play off. Toho si je dobře vědoma i Andrea Ovsíková, křídelní hráčka hradeckého celku.

S Nymburkem jste během sedmi dnů odehrály dva rozdílné zápasy. V čem to bylo v sobotu jiné?
S Nymburkem je to vždycky těžký zápas, má v týmu skvělé podkošové hráčky. Bývá to trochu vabank a rozhodují maličkosti. Myslím si, že před týdnem v Nymburku jsme chtěly jako tým víc vyhrát. To je asi jediné, v čem si myslím, že byl rozdíl. A úplně nám to tam teď tolik nepadalo, co normálně padá.

Kde se zápas zlomil?
Řekla bych, že už na začátku. Pokud si dobře pamatuji, tak jsme během utkání prakticky nešly do vedení. Soupeřky měly pořád šestibodový až osmibodový náskok a ten si držely. Nám se ho moc nedařilo stahovat. Nedávaly jsme to, co jsme zvyklé dávat, a hostující hráčky to naopak dávaly. Takže si myslím, že nic nebylo zlomové, neboť Nymburk se takřka celý zápas držel ve vedení.

Vraťme se ještě k Final Four Českého poháru. Jak s odstupem týdne vnímáte druhé místo? Je to pořád spíše zklamání? Nebo už to berete jako úspěch?
Pro mě je to pořád zklamání. Když si na to vzpomenu, tak mě to ohromně mrzelo. Už jen tím, že jsme prohrály ve finále s KP Brno, na které my prostě neumíme zahrát. Podle mě to jmenovitě není tak dobrý tým jako Nymburk. Ale prohrát o tři body, tedy o koš, to je smůla a na druhé straně štěstí, které my jsme neměly. Pro mě je to tedy pořád zklamání. Samozřejmě druhé místo je krásné, ale kdo se na to ptá.

Nedošly vám v závěru finále trochu síly? Přece jen jste měly náročný program.
Ne. Myslím si, že tohle určitě nerozhodovalo. Nám tam spíš hodně rozhodovaly šestky, kterých jsme hned deset neproměnily. A taky nám chybělo štěstí, nějaká střela, která tam nepadla, ale to je sport.

Co teď? Porazit USK?
Vtipkujete? (zasměje se) Buďme trošku reální. Já se domnívám, že na to naše trenérka určitě nebude dělat nějakou speciální taktiku a přípravu. Musíme to brát tak, jak to je. My se spíš musíme připravit na play off, to je pro nás klíčové, abychom v něm nepropadly a pak děj se vůle boží. Vybírat si nějakého soupeře a kalkulovat, to určitě není náš styl.   (ok, pt)

„Lvice“ v závěru základní části ŽBL
20. KOLO: USK Praha – Hradec Králové (sobota 10. března, 17.00)

21. KOLO: Hradec Králové – Karlovy Vary (středa 14. března, 18.00)

22. KOLO: U19 Chance Strakonice – Hradec Králové (sobota 17. března, 17.00)