Basketbalistky hradeckého Sokola zvládly ligové derby s Pardubicemi (73:70), i když v závěru soupeř sahal po vítězství. „Zpackaly jsme si to samy. V poslední čtvrtině jsme vedly o patnáct bodů a soupeřky to stáhly. Mám z toho smíšené pocity,“ uvedla křídelní hráčka lvic ANDREA OVSÍKOVÁ, jež musela během utkání zaskakovat za absentující Hartigovou na pozici pivotky.

Co říci k výkonu vašeho týmu?
Nebyla to žádná sláva, ale zpackaly jsme si to samy. V poslední čtvrtině jsme vedly o patnáct bodů a soupeřky to stáhly až na remízu. Z naší strany to pak byl špatný výkon. Na druhou stranu určitě bylo znát, že nám chyběla Hartigová. I já, coby křídelnice, jsem musela zaskakovat na pivotu a to bylo asi také znát na našem výkonu. Celkově z toho mám smíšené pocity.

Přesto nelze nevidět, že se vaše výsledky v závěru základní části zlepšily. Je to pro vás povzbuzení do skupiny A2, v níž byste mohly usilovat o páté či šesté místo?
To rozhodně. Myslím si, že hlavně vítězný zápas se Slovankou nám poměrně zvýšil sebevědomí. Vyhrály jsme i důležitý zápas ve Strakonicích. Věřím, že nás to trochu nakopne. Předtím jsme měly docela smůlu.

Ve středu vás čeká poslední zápas základní části na palubovce brněnského Valosunu. Poslouží jako příprava na víkendový podnik Final Six Českého poháru v Hradci Králové?
Pro nás už tento duel nic neřeší, nicméně to určitě bude dobrá příprava proti těžkému soupeři. Nastoupíme opět bez Hartigové, ani já nebudu hrát. Hlavně, abychom to důstojně odehrály.

Program Final Six
Pátek 18. února – čtvrtfinále: Valosun Brno – Strakonice (16.00), Hradec Kr. – VŠ Praha (18.15).
Sobota 19. února – utkání o 5. místo: poražený z 1. čtvrtfinále – poražený z 2. čtvrtfinále (13.00); semifinále: Valosun/Strakonice – USK Praha (16.00), Hradec Kr./VŠ Praha – Frisco Sika Brno (18.15).
Neděle 20. února – utkání o 3. místo: poražený z 1. semifinále – poražený z 2. semifinále (13.00); finále: vítěz 1. semifinále – vítěz 2. semifinále (15.45).

Už se tým těší na domácí Final Six?
Určitě, zvlášť když je to v Hradci. Budeme mít podporu publika, tak se nám třeba zadaří více než v lize.

Berete to jako jeden z vrcholů sezony?
Částečně. Myslím, že hlavní vrchol bude ve skupině A2, v níž budeme chtít zabojovat o páté šesté místo. To je podle mě nejdůležitější.

Cítíte v poháru šanci na třetí příčku?
To každopádně. Nemyslím si, že by to bylo nereálné. Když budeme mít trochu štěstí a zahrajeme jako proti Slovance, tak to klidně může klapnout. Bylo by to ideální.

Ve čtvrtfinále vás čeká tým VŠ Praha, který se zlepšuje. Nebudí jeho poslední výsledky určitý respekt?
To si ani nemyslím. Na VŠ umíme zahrát, v lize jsme je dvakrát porazily. Věřím, že pro nás dopadne zápas kladně. Mohlo by to být pěkné vyrovnané utkání. Jednoduché to ale nebude, vždyť VŠ dokázaly porazit Trutnov. Rozhodne asi i štěstí.

PETR TOMEŠ