Olympionici, účastníci mistrovství světa či Evropy - takové obsazení bude mít sobotní atletický mítink Velká cena Nového Města nad Metují.

Ta na svůj 41. ročník přilákala hvězdy světové i domácí atletické scény.

Rekord mítinku se může otřásat hned krátce po slavnostním zahájení Velké ceny. Těsně před třetí hodinou totiž zakleknou do bloků sprinteři na trati 110 metrů překážek. Zde se představí český rekordman Petr Svoboda společně s Brazilcem Joao Vitorem de Oliveirou. Ten navíc zlákal na novoměstský mítink i svého tréninkového parťáka Rasula Daba z Portugalska.

Velká očekávání vkládají organizátoři rovněž do mužské dálky, kde by už rádi viděli skok za osm metrů. O ten by se mohl postarat Radek Juška, který v květnu dolétl při turnovském Memoriálu Ludvíka Daňka až do vzdálenosti 829 centimetrů.

Pozornost diváků by měla být také upřena na mužskou dvoustovku, kde bude patřit mezi hlavní favority Turek Ramil Guliyev. Tento borec umí nejkratší sprint se zatáčkou pod dvacet vteřin, což by pochopitelně bylo výrazné vylepšení rekordního času novoměstského mítinku (20,56). Mezi hlavními vyzývateli Guliyeva je slovenský mistr Evropy z právě skončeného šampionátu do 23 let v Bydhošti - Ján Volko.

Program Velké ceny začne v sobotu ve 13 hodin, slavnostní zahájení je pak ve 14.40 hodin.