Se zajímavou akcí přišel basketbalový oddíl TJ Sokol Hradec Králové. Utkání dvacátého kola nejvyšší ženské soutěže, v němž Hradecké lvice v sobotu 26. ledna od 16 hodin přivítají v hale na Eliščině nábřeží tým BK Lokomotiva Karlovy Vary, orámuje doprovodná akce charitativního typu, která nese název S plyšákem na basket.

Vedení královéhradeckého klubu se nechalo inspirovat zápasy v zámoří, kde se stalo tradicí, že fanoušci po zaznění sirény oznamující konec utkání nahází na palubovku plyšové medvídky. Ty se pak rozdají dětem v dětských domovech.

„Pokud máte doma nějakého hezkého plyšáka, kterého oželíte a chcete ho věnovat na dobrou věc, tak neváhejte a přineste ho do naší sportovní haly. Hned po ukončení zápasu plyšáky naházíme na palubovku," říká Miroslav Volejník, prezident hradeckého klubu.

V dalších dnech pak hradecké hráčky odvezou plyšáky do Dětského domova ve Dvoře Králové nad Labem a do Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

„Děti určitě vaši dobrotu ocení. Pojďme tedy společně udělat něco dobrého, co nás všechny zahřeje u srdíčka," zve Miroslav Volejník veřejnost na zajímavé utkání Ženské basketbalové ligy.