Zástupci pořadatelů středečního galavečera, v rámci kterého se vyhlašovaly výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2014 města Hradec Králové, nechyběli v sále Filharmonie. Tradičně se této vydařené kulturně-společenské akce zúčastnil i Jiří Pavlíček, předseda Královéhradecké unie sportu.

„Protože to byl již devátý galavečer, je možno srovnávat. A myslím si, že ten letošní byl skutečně vydařený," nešetřil slovy chvály.

Pavlíček také stručně zhodnotil uplynulý rok z pohledu ČUS, potažmo KHUS, a nastínil plány blízké budoucnosti.

Česká unie sportu má za sebou další rok, daří se vylepšovat dříve ztracený kredit?
Myslím si, že se nám daří zlepšovat ztracený kredit a ČUS se opět stává důvěryhodnou sportovní organizací. Je pro nás určitě dobrým vysvědčením, že výsledkem kontrolní akce Nejvyššího kontrolního úřadu, která u nás proběhla v první polovině roku 2014, je konstatování, že přidělené státní dotace využila ČUS přesně v souladu s jejich určením, tedy na organizaci sportu, podporu plnění sportovní, organizační a obsahové činnosti.

Jaký byl uplynulý rok z pohledu Královéhradecké unie sportu?
Loňský rok byl pro KHUS poměrně náročný, protože kromě běžné činnosti v roce 2014 končilo volební období výkonného výboru a museli jsme provést potřebné změny v názvu organizace a úpravu stanov podle nového Občanského zákoníku. Naštěstí se to podařilo zvládnout a na valné hromadě v říjnu 2014 byl zvolen nový výkonný výbor v tomto složení: předseda – Jiří Pavlíček, členové – Milena Fridrichová, Luboš Hodný, František Pluhař a Tomáš Renčín. Zároveň byla zvolena revizní komise – Jaroslava Dittrichová, Jaroslava Široká a Dagmar Térová. Valná hromada též schválila novelu stanov včetně doplnění názvu na Královehradecká unie sportu, z. s.

Co všechno čeká KHUS v roce 2015?
V roce 2015 chceme především pomoci všem TJ/SK se splněním povinností, vyplývajících z ustanovení Občanského zákoníku. Již v lednu jsme uspořádali seminář, kde byl zástupcům TJ a SK názorně vysvětlen postup při doplnění názvu (nutno učinit do 31. 12. 2015) a úpravě stanov (do 31. 12. 2016). Na webových stránkách KHUS jsou k dispozici materiály z tohoto semináře. Věřím, že s naší pomocí se podaří zvládnout tyto nutné změny a úpravy u všech TJ a SK včas.

Tradičně jste navštívil vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Hradce. Jak hodnotíte středeční galavečer?
Protože to byl již devátý galavečer, je možno srovnávat. A myslím, že ten letošní byl skutečně vydařený. Neformální zahájení primátorem Zdeňkem Finkem dalo ráz celému večeru, který tradičně skvěle moderoval Radek Šilhan. Poděkování patří též příznivcům sportu z Hradecka, kteří velice solidně zaplnili sál Filharmonie. Doufám, že jubilejní desátý ročník v roce 2016 naváže na ten velice kvalitní letošní. Již nyní se těším na výsledek sázky moderátora s vyhodnocenými sportovci. Věřím, že naši sportovci zabojují a pan Šilhan přijde o sako, o které se vsadil s tenistkou Natálií Novotnou, i o kalhoty, které dal do sázky se střelcem Janem Sychrou.

Které výkony hradeckých sportovců vás v uplynulém roce zaujaly?
Je velmi těžké vybrat jen několik ze spousty kvalitních výkonů hradeckých sportovců v roce 2014. Proto spíše vyzdvihnu stálé skvělé výkony „stálic vyhlašování sportovců roku" judisty Pavla Petřikova a kvadriatlonisty Leoše Roušavého. Před jejich dlouhodobou výbornou výkonností skutečně smekám.

Fotbalisté FC Hradec budou na jaře usilovat o záchranu Synot ligy. Zvládnou to?
Byl bych špatný hradecký patriot, kdybych nevěřil, že to naši fotbalisté nezvládnou. Budou to mít velice těžké, ale já doufám, že to dokáží a v Synot lize se udrží.

Hokejisty Mountfieldu HK zase brzy čeká čtvrtfinále play off Tipsport extraligy. Myslíte, že pro ně bude úspěšné?
Jsem si vědom, že naše hokejisty čeká nelehký úkol. Ale v play off již není lehkých zápasů. Budu jim fandit, držet palce a věřím, že čtvrtfinále vyhrají. Moc jim to přeji. Myslím, že za předvedené výkony v celém ročníku extraligy by si to zasloužili.