Jenom na papíře. Schválně, vyžádejte si od hráčů i vedení Beksy rodné listy a uvidíte, že těch, kteří se narodili v Pardubicích, bude pomálu. Jediným v prvním týmu je křídelník Josef „Pepino“ Potoček. Není divu, že derby s nesmiřitelným rivalem bere smrtelně vážně. A jeho krédo zní: Dobrovolně bych si dres Hradce na sebe nenavlékl. Kousal by mě!

Jsou zápasy s Hradcem Králové pro vás něco víc?
Zatím jsme se potkali jen jednou a ta derby potřebují delší historii. Až se to zaběhne, bude to stejné jako se Svitavami či Nymburkem. Tam je intenzita na daleko vyšší úrovni.

To ano. Vy jste ale jako jediný z týmu prošel všemi kategoriemi v Pardubicích.
To je vlastně pravda (úsměv). Jenže my jsme odmalička proti Hradci nehráli. Pardubická mládež hrála výkonnostně vyšší soutěže. Poprvé jsem se s ním setkal až v první lize mužů. A zápasy to byly vyhrocenější. Už jen proto, že nedorazilo jen deset lidí.

Jak jste přivítal fakt, že se Hradec prokousal do Kooperativa NBL?
Z našeho hlediska je lepší jezdit do tohohle Hradce než Jindřichova (směje se). Rovněž pro diváky obou táborů je to atraktivnější. Navíc ta letitá rivalita měst.

Co říkáte na dosavadní vystoupení vašeho soupeře?
Nejsou špatná. Určitě mohl mít více výher než jednu. Klidně už tři, čtyři.

Už jste to naznačil. Premiérové derby bylo dost vlažné. Co to druhé?
V něm si nebudeme smět dovolit takový luxus jako u nás. Tam jsme při vedení o dvacet nechali soupeře čichnout. Teď bude mít Hradec na své straně diváckou podporu.

Jaký je váš vztah Pardubáka k Hradci Králové? Šel byste tam třeba hrát?
Jsem čistý Pardubák, takže mám rád Pardubice. Když mi někdo řekne, že fandí Hradci, pomyslím si svoje. Dobrovolně bych za Hradec nehrál. Ten dres by mě kousal. (rozesměje se)