Turnaj Fatpipe Cup (kategorie mladší žáci) svedl proti sobě ve třech skupinách výkvět českého florbalového mládí. Hradečtí hráči cestovali na turnaj vlakem Pendolino. Většina hráčů i realizačního týmu potvrdila, že kvalita cestování vlakem se výrazně zlepšila a není již pouze nouzovým řešením.

Ve skupině nejprve nastoupil tým CSP proti Košicím, Zlínu a Vítkovicím. Nakonec se mu podařilo ze druhého místa postoupit do čtvrtfinále.

Poslední utkání ve skupině proti SSK Future proto bylo již pouhou formalitou. K utkání nastoupili všichni hráči týmu včetně těch, kteří zatím do bojů nezasáhli. Do druhé půle již nenastoupily opory týmu, které trenéři nechali odpočívat na čtvrtfinálový souboj.

SSK Future si s oslabeným týmem CSP lehce poradil a zvítězil rozdílem třídy 10:0. Postup mezi nejlepších osm týmů turnaje je pro mladší žáky CSP jistě úspěchem. Vždyť většina hráčů tohoto týmu hraje florbal většinou prvním rokem.

Čtvrtfinálovým soupeřem CSP bylo domácí Pepino Ostrava, jeden z velkých favoritů turnaje. Utkání play off se již hrála 3×10 minut. Od úvodního hvizdu se odehrával lítý boj o každou píď hrací plochy. Pepino bylo florbalovějším tý­mem.

CSP doháněl horší technické dovednosti ohromnou bojovností a nasazením. Snahu hradeckých hráčů přibrzdila úvodní branka, která padla v polovině druhé třetiny. Hradec i nadále usiloval o vstřelení gólu. To se však nepodařilo a naopak druhou brankou rozhodli ostravští florbalisté o svém postupu mezi čtveřici nejlepších týmů. Bohužel, po druhé obdržené brance někteří hráči CSP neunesli porážku a zbytek utkání „vypustili“, což umožnilo zvýšit hráčům Pepina na konečných 4:0.

Turnaj odhalil několik slabších stránek výkonnosti hradeckých hráčů, kterými jsou nižší koncentrace na utkání i při nepříznivém vývoji utkání, fyzická připravenost a individuální dovednosti jednotlivce.

Výsledky hradeckých florbalistů – skupina: CSP Hradec – Akademik Košice 5:2, CSP Hradec – TJ Sokol Zlín 0:2, CSP Hradec – 1. SC SSK Vítkovice 1:0, CSP Hradec – SSK Future Praha 0:10. Čtvrtfinále: CSP Hradec – Pepino Ostrava 0:4. Pořadí: 1. SSK Future, 2. Pepino Ostrava, 3. Bulldogs Brno, 4. Havířov.